Toomas Truuverk • 2. detsember 1999 kell 22:00

SKT ootus muudab turu närviliseks

Eile hommikul Telekomi aktsia vedamisel kiiret ülespoole liikumist jätkanud aktsiaturg muutis pärast 40minutilist kauplemist suunda. Alanud kasumivõtmine tõi ÄP indeksi kahe tunniga 2,5% madalamale.

Investorite närvilisus enne esmaspäeval avaldatava SKT teadasaamist on igati loomulik. Analüütikute ootused majanduskasvu osas langevad seekord üllatavalt ühtlaselt 1--2 kasvuprotsendi vahemikku. Seda huvitavamad saavad olema aga tagajärjed, kui III kvartali majanduskasv tuleb väiksem või siis suurem.

Ettevaatlikuks jäi kauplemine eile ka Telekomi aktsiaga. Nii Londonis kui Tallinnas lõpetas aktsia küll napilt plussis, kuid päevasisene liikumine oli nii siin kui seal selgelt langeva suunaga.

Käibeliidrina püsib troonil aga Hansapanga aktsia, mille päevakäive ulatus eile korraliku 17,5 mln kroonini. Suure osa käibest andsid taas paar suuremat tehingukorraldust.

Aktiivsust näitasid maaklerite sõnul eile ka kohalikud investorid, kes nähes, et liideraktsiate hinnatõus peatub, ruttasid enne nädalavahetust oma positsioone likvideerima. Eeskätt avalduski kohalike investorite mõju Hansapanga ja Norma aktsia puhul, mille hinnad kukkusid päeva lõpuks vastavalt 2,13% ja 2,72%.

Lisanimekirjas mingist arvestatavast kauplemisaktiivsusest eile rääkida ei saanud ja seega aktsiate hinnaliikumised jäid suuresti juhuslikeks.

Veidi enam tähelepanu väärib ehk Viisnurga aktsia, tegelikult küll ettevõte ise. Eilehommikuse teate kohaselt omandas Viisnurk 12,8 mln krooniga ASi Metsavester varad. Ettevõtte teate kohaselt on plaanis ostetud varade baasil moodustada uus struktuuriüksus, mis toetaks Viisnurga strateegilist eesmärki saavutada kontroll puitmaterjalide hanke osas ning luua eeldused tegevuse laiendamiseks puidu vääristamisega seotud valdkondades.

Hetkel kuum