Kaja Koovit • 2. veebruar 2000 kell 13:05

Preatoni pani Pro Kapitali eest maine panti

Panen kogu oma usaldusvääruses panti, et Pro Kapitalil läheb tulevikus hästi ja ettevõttesse on tulus investeerida, ütles Iettevõtte suuromanik Itaalia ärimees Ernesto Preatoni tänasel pressikonverentsil.

'Neil, kes tahavad 2-3 kuuga rikkaks saada, ei ole Pro Kapitali aktsiaid mõtet osta. Kui aga mõtlete oma tulevikule ja pensionipõlvele, soovitan seda aktsiat osta,' ütles ettevõtte nõukogu esimees Preatoni.

Homsest börsi põhinimekirjas kaubeldava kinnisvaraarendusfirma Pro Kapital juhatus kinnitas täna ettevõtte selle aastaseks kasumiprognoosiks 40 mln krooni.

Preatoni Pank hindab oma Pro Kapitalile tehtud analüüsis aktsia praeguseks väärtuseks 52,3 krooni. Rahavoogude analüüsi põhjal, kus arvestatud on 10% ruutmeeri hinna kasvu aastas ja 11% diskontomäära, hindab Preatoni Pank aktsia väärtuseks 92,34 krooni.

Analüütikute hinnangul on ettevõtte eeldused suhteliselt ebareaalsed. Samas, kui eeldused täituvad, on prognoosid reaalsed. Siiani on ettevõtte enda nägemus turuosaliste hinnangust oluliselt erinenud.

Hetkel kuum