Toomas Truuverk • 22. veebruar 2000 kell 7:33

Aktsiaturg jääb täna väheaktiivseks

Eilse kasumivõtmise taustal on turg ka täna hommikul äärmiselt ettevaatlik. Kohalikelt investoritelt vaevalt mingit aktiivset tegutsemist oodata on, pigem jäädakse äraootavale seisukohale.

Määravaks saab kuidas käituvad välisinvestorid, kusjuures piisab küllalt väikestest müügiorderitest, et ärahirmutatud turg sellele reageeriks. Samas ühest ootust välisinvestorite käitumise osas praegu ei ole, kuna Ühendriikide aktsiaturud olid läinud ööl suletud, pole võimaliku suundumust ka sealt võimalik välja lugeda.

Ainsaks kodumaiseks fundamentaalseks mõjutajaks tundub hetkel olevat Telekomi majandustulemuste ootus (avaldatakse esmaspäeval). Telekom on oma majandustulemuste esitlused teinud tavaliselt küllalt põhjalikult, andes täpse ülevaate ettevõtte seisust. Telekomi tulemuste juures on puudunud aga tavaliselt üllatusmoment, sest ettevõte on viimasel ajal esinenud küllalt stabiilselt. Majandustuleustest olulisem oleks Telekomil tegelikult oma suhete klaarimine valitsusega. Eilne kohtumine ses osas kahjuks läbimurret ei toonud.

Hetkel kuum