Ülo Toomsalu • 9. märts 2000 kell 6:02

Voitkad kolivad ilmselt mõneks ajaks Jämejala psühhiaatriahaiglasse

Aivar ja Ülo Voitka võidakse Viljandi arestimaja ühiskongist mõneks nädalaks üle kolida Jämejala psühhiaatriahaiglasse, kus arstid uurivad 14 aastat peamiselt metsades redutanud vendade vaimset tervist, kirjutab Postimees.

Keskkriminaalpolitsei uurija Ain Balder ütles, et Aivar ja Ülo Voitka läbivad põhjaliku psühhiaatrilise ekspertiisi vaatamata sellele, et kaks Jämejala närviarsti on nendega arestimajas juba vestelnud. 'Peame sel nädalal otsustama, kas saata vennad mõneks ajaks haiglasse või piisab nende uuest kontrollimisest arestimajas,' selgitas Balder.

Aivar Voitka kaitsja Mart Sikut pooldab vendade põhjalikku uurimist haiglas, sest kahtleb, kas kriminaalasja edasise uurimise seisukohalt ülitähtsat hinnangut saab anda vaid mõnetunnise vestluse järel. 'Arvestades seda, kus ja millistes tingimustes vennad on seni elanud, oleks parem jälgida nende tegevust pikema aja jooksul,' lausus Sikut. 'Seetõttu oleks nende saatmine Jämejala haiglasse ilmselt parim lahendus.'

Lisaks psühhiaatritele on vennad arestimajas tänaseks üle vaadanud ka hambaarst, kes Ülo Voitka kaitsja Toomas Albi andmetel pidas vajalikuks ühel välja tõmmata neli ja teisel veel rohkem hambaid. Voitkade üldtervislikku seisundit kontrollis põhjalikult Viljandi perearst Siiri Lüdimois, kes aga ei soovinud tulemusi kommenteerida. 'Midagi katastroofilist nendega otseselt lahti pole, kuid teatud terviseviperusi siiski esineb,' mainis ta.

Hetkel kuum