Inno Tähismaa • 19. mai 2000 kell 6:43

Euroopa nimekas internetikaubamaja Boo.com pankrotis

Euroopa nimeka internetikaubamaja Boo.com pankrot sunnib investoreid oma rahapaigutusi kainemalt kaaluma ja vähendab algajate firmade võimalusi kapitali leida, kirjutab Äripäev.

Trendikate spordirõivaste müüja Boo.com, mille taga on tuntud nimed Groupe Arnault, Benetton ja Goldman Sachs ja mille peakorter asub Londonis, ei saanud investoritelt kahjumite katteks enam lisalaenu ning oli sunnitud uksed sulgema.

Peaaegu kõik läinud aasta algusest kokku saadud 135 miljonist dollarist on läbi põletatud, järel on vaid 500 000 dollarit.

Boo.comi kokkuvarisemine lisab survet lõpptarbijale suunatud internetifirmadele (business to consumer), mille aktsiad on viimastel nädalatel tugevasti langenud.

'Juhtunu võib anda tugeva löögi internetile kogu Euroopas ning hirmutada investorid alles alustavatesse firmadesse investeerimisest eemale, et mitte kaotada nii oma raha kui ka reputatsiooni,' ütles Boo.comi tegevdirektor Ernst Malmsten.

'Olime liiga ideede küljes kinni. Peamine viga oli selles, et raha poolel polnud tugevat kontrolli,' ütles Malmsten.

Pärast Boo.comi uhket avamist on firmat rõhunud mitmed hädad alates tehnilistest probleemidest tippjuhtide lahkumiseni. 90 töötajat on tulnud vallandada ja mõnede toodete hindu kuni 40 protsenti alla lasta. Jätkamiseks vajas Boo vähemalt 30 miljonit dollarit, et rahastada radikaalset restruktureerimise plaani.

Pikemalt loe tänasest Äripäevast.

Hetkel kuum