6. juuli 2000 kell 8:20

Tartu Ülikool: noored tunglevad õppima hotellindust

Kui Tartu Ülikoolis oli eileõhtuse seisuga suurim konkurss turismi- ja hotelliettevõtluse erialale, siis põllumajandusülikooli populaarseim eriala oli kinnisvara planeerimine ja hindamine, kirjutab Postimees.

Seejuures oli kinnisvara planeerimise ja hindamise eriala 20 kohale suurim konkurss 17,6 ja sellele erialale oli antud ka enim avaldusi - 351.

Tartu Ülikoolis oli eile õhtuks enim avaldusi antud ajaloo erialale - 344. Hinnatumat eriala, turismi- ja hotelliettevõtlust soovib õppida üle 15 korra rohkem noori, kui ülikool vastu võtab.

Konkursinumbreid on kõrgeks ajanud see, et paljud noored annavad igaks juhuks avalduse mitmesse ülikooli ja mitmele erialale.

Eilseks oli Tartu Ülikoolis keskmine konkurss (6,4) kõrgem kui mullu (5,9).

Mullusel hitterialal, hispaania keeles ja kirjanduses, tänavu tudengeid vastu ei võeta, rääkis ülikooli vastuvõtutalituse peaspetsialist Aime Randveer. Jätkuvalt on populaarne avalikkussuhted ja teabekorraldus. Mullune kolmas eriala, sotsiaaltöö, on tänavu pudenenud kaheksandaks.

Eesti Põllumajandusülikoolis pürgis mullu 425 riigieelarvelisele kohale 3528 inimest, mis teeb konkursiks 8,3 inimest kohale.

Hetkel kuum