Kaja Koovit • 12. juuli 2000 kell 11:29

Telekom võib laenurahaga osta uue firma

Eesti Telekom kasutab avalikust emissioonist saadava kuni 150 miljonit krooni internetiga seotud investeeringuteks eesmärgiga säilitada praegune turu liidripositsioon ja võimalik on mõne uue firma ostmine, lausus Eesti Telekomi finantsdirektor Krister Björkqvist tänasel pressikonverentsil.

Lisaks vajab firma lühiajalist raha rahavoogude juhtimiseks. Telekom maksab täna dividendidena välja 550 miljonit krooni.

Björkqvist märkis, et internet on arenev ala ja klientide üha suurenevate nõudmiste täitmiseks on tarvis teha märkimisväärseid investeeringuid.

Interneti sissehelistamisteenuste turul on Eesti Telefon liidripositsioonil. Ühes kuus ulatub sissehelistamisteenuse minutite arv 35 miljonini. 'Liidripositsiooni säilitamiseks on vaja investeerida,' lausus Björkqvist.

Björkqvisti sõnul on Eesti Telekom huvitatud ka mõne interneti, meedia või infotehnoloogiafirma omandamisest lähiturgudel.

Eesti Telekomi juhatuse esimees Toomas Sõmera on varem kinnitanud, et sügiseks saab valmis potentsiaalsete investeerimisvõimaluste analüüs.

Björkqvist avaldas lootust, et investeering jõutakse teha enne konkurentsi avanemist järgmise aasta alguses. Björkqvisti sõnul tegutseb finantsturgudel edaspidi tütarfirmade nimel vaid Eesti Telekom.

Hetkel kuum