Ülo Toomsalu • 25. juuli 2000 kell 8:25

Venemaa pakub eestlastele Afganistani sõja medalit

Afganistani sõja veteranide Tallinna ühendus otsib politsei kaudu kümmet eestlast, et anda neile üksteist aastat tagasi määratud aurahad vapruse eest lahingutes, kirjutab Eesti Päevaleht.

Venekeelses ajalehes Estonija avaldatud artiklis on kokku 26 sõjaveterani nimed, kellele medalid olid küll lubatud, kuid kelle dokumendid Moskva arhiivides kaotsi läksid. Seetõttu jäi mehed aurahadest ilma. Nüüd käib Moskvas arhiivide korrastamine ning paberid väeosade juhtide esildistega medalite andmiseks on üles leitud.

Eile õhtuks oli medaliomanike otsimisega tegeleva Artur Glu?enkoviga ühendust võtnud vaid üks kümnest eestlasest, Haapsalus turvafirmas ESS töötav Urmas Tülp.

Glu?enkov ütles, et kui mõni nimekirjas olev mees temaga ühendust võtab, saadab ta veterani andmed Moskvasse. Sealt peab saabuma kinnitus, et mehele tõesti on medal määratud. Seejärel saab ta Vene saatkonna kaudu selle kätte.

'Mingeid privileege ega preemiat medaliga ei kaasne,' ütles Glu?enkov. 'Ja selle, kas ja kuidas medalit kanda ning oma suhtumise medalisse otsustab igaüks ise.'

Hetkel kuum