Ülo Toomsalu • 10. august 2000 kell 8:21

Hansapanga suurpettur eitab omakasu

Hansapanga juhtivspetsialist Mait Koldits eitab kasu saamist tagatiseta laenutehingult, millega võib Hansapank saada kuni 66 miljoni krooni suuruse kahju, kirjutab Postimees.

Koldits kinnitas eile Postimehele, et tema ei saanud tehingust mingisugust isiklikku kasu. 'Ei Hansapank ega ka politsei saa leida sellest juhtumist mingeid minu kasu saamise momente,' märkis Koldits.

'Olen rahavoogude finantseerimisega seotud olnud juba seitse aastat ja kahjuks pean tõdema, et see on panganduses ideaalne koht raha oma tasku ajamiseks,' rääkis Koldits.

Tema hinnangul oleks ta saanud tunduvalt väiksema vaevaga Hansapangast võtta välja 66 miljonit krooni ning seda jälgi jätmata varjata. 'Kui oleksin oma ametipostil selliselt tehingult saanud veel osa raha pangale tagasi võita, siis oleks mind selle eest vastavalt ka premeeritud,' sõnas Koldits.

Mis motiividel ta laenukomiteele valeandmeid laenu pikendamiseks esitas, ei soostunud Koldits mainima. 'Peaksin ilmselt enne mõne juristiga nõu pidama, mida ma vastavalt oma töölepingule tohin rääkida ja mida mitte,' ütles Koldits.

Samuti ei soostunud Koldits mainima firma nime, kellele ekspordikrediiti anti. 'Mingil juhul ei ole tegu minu tuttavatega, vaid nii minu kui ka Hansapanga pikaajalise ja suure kliendiga,' märkis Koldits.

Hetkel kuum