10. oktoober 2000 kell 22:00

Põrandakatte eluiga saab pikendada

Põrandakaitse säästab kõiki põrandakatteid toolirataste, teravate mööblijalgade ja tikk-kontsade eest. Põrandakaitse on kohane ka äärmiselt kõrge kulutuskoormusega aladel, näiteks sissepääsd, kassaluukide esine, trepi- ja eskalaatorimade.

Kui varem müügil olnud põrandakaitsed olid libedad ja nihkusid paigast, siis nüüd on neil uuendusena all kilest libisemiskaitse, mis hoiab põrandakaitseplaadi ka libedal parketil paigal. Vaipkatete põrandakaitsed on valmistatud ogalise aluskihiga.

Duri põrandakaitsed on valmistatud keskkonnasõbralikust polükarbonaadist, mis on võrreldes tavapärase PVC-kattega tunduvalt tugevam, õhem, läbipaistvam ja UV-kindel. Kuna põrandakaitse on läbipaistev, on põrandamuster läbi selle selgelt näha.

Puhastamiseks kasutatakse neutraalseid puhastuslahuseid. Abrasiivseid või kriipivaid vahendeid kasutada ei tohi.

PH-tüüpi põrandakaitsed on mõeldud kõvade põrandakattematerjalide, nagu parkett, laminaat, PVC, linoleum ja marmor, kaitseks. Põrandakaitse pealispinna peen struktuur vähendab läiget ja suurendab kriimustus- ning libisemiskindlust. Aluspinnal on hõõrdumist takistav kiht, mis hoiab põrandakaitse kindlalt paigal ega lase sel "rändama" minna.

PCT-tüüpi põrandakaitsed sobivad vaipkatete ja plaatvaipade kaitsmiseks. Nende aluspind on ogaline, mis takistab neid paigalt libisemast.

Autor: Marge Viirg

Hetkel kuum