8. november 2000 kell 22:00

Dagens Industri: Euroopa Liidu kandidaatriik Eesti peaks oma kaubanduse rohkem suunama Venemaa poole, leiab Euroopa Komisjoni vanemökonomist Dirk Verbeken. Tema sõnul on Eestil väiksuse tõttu majanduslikud ja poliitilised võimalused piiratud. Seepärast on Eesti arengu seisukohalt tähtis, et ta arendaks rohkem suhteid Venemaaga, mis tagaks talle teiste riikidega võrreldes konkurentsieeliseid.

Eesti majandusministeeriumi asekantsleri Signe Ratso sõnul äratab selline seisukoht imestust. Eesti suurimaks ekspordiartikliks on elektroonikatooted, mis emafirmade soovil eksporditakse lääne turule. Teiseks tähtsamaks ekspordiartikliks on puit ja puidutooted, ja need tooted on Ratso sõnade kohaselt Venemaal endal. Eestil tasuks Venemaale eksportida põhiliselt toiduaineid, kuid nende osakaal koguekspordis on ainult 3%.

Helsingin Sanomat: USA valimistel tehti ajalugu, kui president Bill Clintoni abikaasa Hillary Rodham Clinton valiti New Yorgi osariigist USA senatisse. Kunagi varem ei ole USA presidendi abikaasa valimistel osalenud. Esimestes kommentaarides on juba jõutud ennustada, et Hillary Clintonist kujuneb USA uues senatis mõjukas tegelane.

Esialgsete andmete kohaselt aitasid Hillary Clintonil oma konkurenti Rick Laziot võita naiste ja rahvusvähemuste hääled.

Dagens Industri: Suurte võlgade tõttu peatati äsja Saksa raudtee, Deutsche Bahni (DB) börsileviimine. DB on saanud riigilt kaks miljardit marka lisaraha, kui peadirektor Hartmut Mehdorn soovib veel üheksat miljardit marka, sest planeeritust kallimaks on läinud Kölni ja Frankfurdi ning Erfurdi ja Nürnbergi vahelise kiirrongiliini ehitamine, samuti Berliini ja Stuttgardi raudteejaama ümberehitamine.

Peadirektor tahaks kaasata USA, Kanada ja Jaapani investoreid, kuid valitsus ei anna müügiks luba. Rahandusministeerium väidab, et DB peaks enne leidma lahenduse, kuidas toime tulla oma kahjumiga, ja alles siis raha juurde küsima.

Hetkel kuum