20. detsember 2000 kell 7:42

Euroopa suurim paberihulgimüüja siseneb Balti riikide turgudele

2001. aasta alguses alustavad Eestis, Lätis ja Leedus tegevust Euroopa suurima paberihulgimüügikontserni Antalis tütarettevõtted, teatas kontserni Põhjamaade regiooni direktor Jaakko Norilo.

Antalis kavatseb Eesti turul pakkuma hakata nii trükitööstussektorile, kui ka igapäevase bürootöö tarbeks vajalikku tootesortimenti. 'Oleme veendunud, et Balti riikide turule sisenemiseks on aeg küps, kuna trükitööstus ning majandus tervikuna areneb neis riikides jõuliselt. Samas on arvestatavaid paberipakkujaid turul vaid mõned üksikud,' kommenteeris Antalise plaane Jaakko Norilo.

Antalis teeb koostööd kõigi juhtivate paberitootjatega ning ettevõtte suurimaks tarnijaks on Soome kontsern UPM Kymmene.

Antalis on 30 riigis esindatud Euroopa suurim paberihulgimüügikontsern, mis tegeleb lisaks büroo ja trükitööstuspaberile veel pakkematerjalide, visuaalsete reklaamide tootmiseks vajalike materjalide ning firmameenete hulgimüügiga.

Kontserni kuuluvad 47 ettevõtet annavad täna tööd 6500 inimesele. Kontserni peakontor asub Pariisis. Kontserni eelmise aasta käive oli üle 40 miljardi krooni ning pidevad laovarud 170 000 tonni.

Hetkel kuum