Ülo Toomsalu • 2. veebruar 2001 kell 6:09

Kongressis einestanud Kelam kiidab Bushi

Eile Washingtonis kongressi iga-aastasel palvus-hommikusöögil 5000 külalise seas viibinud riigikogu asespiiker Tunne Kelam oli liigutatud USA uue presidendi Georg W. Bushi siirast kõnest ja käitumisest, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Bushi esinemine oli äärmiselt siiras ning kindlatest põhimõtetest kantud ja usun, et see andis ka ameerika rahvale võimaluse tunnustada, et Ameerikal on hea president,? ütles Tunne Kelam.

Kohvi, saiade ning värske mahlaga hommikusöögil olid 700 väliskülalise seas ka riigikogu liikmed Mari-Ann Kelam ning Sergei Ivanov.

Ligi nädalapikkuse Ameerika-visiidi ajal on eestlased kohtunud kümmekonna kongressi liikmega.

Kelami sõnul jättis positiivse mulje oluline kohtumine Kongressi liikme Curt Waldoniga. ?Tema on mees, kellelt küsitakse NATO uute liikmete vastuvõtmisel, kuidas võiks seepeale reageerida Venemaa,? rääkis Kelam. ?Waldon oli meie suhtes sõbralik ja ütles, et Bill Clintoni poliitika Venemaa suhtes oli äpardunud.?

Pärast hommikusööki, kus Eesti esindajad istusid umbes 25 meetri kaugusel president Bushist, kutsus Kelam endist presidendiprouat, nüüdset senaatorit Hillary Clintonit uuesti Eestisse.

Hetkel kuum