?Riigi kinnisvarade parema majandamise ideest tulenevalt kõike seda ka tehakse. Pole vahet, kes on riigi kinnisvara omanik. Tootlikkus ja efektiivsus on loomulik nõue,? ütles rahandusministeeriumi asekantsler Enn Teimann.
?Põhimõte on selles, et riigi kinnisvara äriühing on temale üle antud kinnisvara omanik ja peab seda igati hästi majandama. Ta konkureerib turul koos teiste omasuguste kinnisvaraomanikega, et saada riigiasutuse rentnikuks,? kirjeldas Teimann uudset lahendust.
Riigiasutus pole aga kohustatud rentima pinda riigile kuuluvalt äriühingult. Kui selgub, et riigil pole vaja mingit hoonet, siis on võimalikud variandid: kas hoone müüakse või antakse rendile eraettevõttele, millega äriühing teenib tulu. ?Aktsiaselts peab tulu ja kasumit teenima,? kommenteeris Teimann.
?Ka annab kasuliku kinnisvara omamine võimaluse pankadest raha saada, et oma kinnisvara edukamalt arendada ja hallata,? ütles Teimann.
Teimanni kinnitusel on töögrupp põhimõtetes juba kokkuleppele jõudnud ning peatselt jõuavad ettevõtte asutamise materjalid valitsusse.
Riigivara registris on üle 8300 riigile kuuluva kinnisvaraobjekti ning 8530 ruutkilomeetrit maad Eesti 45 227ruutkilomeetrisest kogupindalast.
Analoogseid riigi kinnisvara omavaid ja haldavaid äriühinguid võib leida Soomest, Hongkongist, Kanadast, Austraaliast ja ka Lätist.
Seotud lood
Tiina Käsi on nimi, mis kõlab ärimaailmas paljudele tuttavalt. Tal on juhtimises üle 25 aasta kogemust, kuid tema karjäär pole olnud lihtne ega lineaarne, vaid täis ootamatuid võimalusi ja väljakutseid, millest on sündinud väärtuslikud õppetunnid. Nordea Eesti tegevjuht, kes alustas oma karjääri rootsi keele õpetajana, on tänaseks saavutanud palju ja juhib mitmekesist ning rahvusvahelist organisatsiooni. Käsi kogemus ja oskus tasakaalustada töötulemusi ja inimlikku hoolivust teevad temast juhi, kelle teadmised ja arusaamad on väärt jagamist.