Riigi kinnisvara hakkab tulu tooma

Kalev Kallemets 05. veebruar 2001, 00:00

?Riigi kinnisvarade parema majandamise ideest tulenevalt kõike seda ka tehakse. Pole vahet, kes on riigi kinnisvara omanik. Tootlikkus ja efektiivsus on loomulik nõue,? ütles rahandusministeeriumi asekantsler Enn Teimann.

?Põhimõte on selles, et riigi kinnisvara äriühing on temale üle antud kinnisvara omanik ja peab seda igati hästi majandama. Ta konkureerib turul koos teiste omasuguste kinnisvaraomanikega, et saada riigiasutuse rentnikuks,? kirjeldas Teimann uudset lahendust.

Riigiasutus pole aga kohustatud rentima pinda riigile kuuluvalt äriühingult. Kui selgub, et riigil pole vaja mingit hoonet, siis on võimalikud variandid: kas hoone müüakse või antakse rendile eraettevõttele, millega äriühing teenib tulu. ?Aktsiaselts peab tulu ja kasumit teenima,? kommenteeris Teimann.

?Ka annab kasuliku kinnisvara omamine võimaluse pankadest raha saada, et oma kinnisvara edukamalt arendada ja hallata,? ütles Teimann.

Teimanni kinnitusel on töögrupp põhimõtetes juba kokkuleppele jõudnud ning peatselt jõuavad ettevõtte asutamise materjalid valitsusse.

Riigivara registris on üle 8300 riigile kuuluva kinnisvaraobjekti ning 8530 ruutkilomeetrit maad Eesti 45 227ruutkilomeetrisest kogupindalast.

Analoogseid riigi kinnisvara omavaid ja haldavaid äriühinguid võib leida Soomest, Hongkongist, Kanadast, Austraaliast ja ka Lätist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing