Kinnisvarafirma mainekuse määrab kättesaadavus

Ain Alvela 26. veebruar 2001, 00:00

Uuringufirma Emor läbi viidud avaliku arvamuse küsitlusest selgus, et tallinlased peavad mainekaimaks kinnisvarafirmaks Ober Hausi, Pärnus ja Tartus on aga tipus kohalikud tegijad.

Küsitlustulemustest võib laias laastus järeldada, et pooled Eesti elanikest ei tea turul tegutsevatest kinnisvarafirmadest midagi.

Kõige rohkem teadsid firmasid nimetada 25?34aastased üle 3000 krooni teenivad (iga pereliikme kohta kuus) inimesed, kes ametis tipp- või keskastme juhtidena. Üle kolmandiku vastanutest on viimase viie aasta jooksul sõlminud kinnisvaratehinguid, neist omakorda kolmandik on seda teinud viimase aasta jooksul. Üle 80 protsendi tehinguid teinutest kasutas selleks ka kinnisvarafirmade abi. Kõige sagedasem teenus, mille puhul kinnisvarafirma poole pöördutakse, on vara hindamine, järgneb kinnisvarafirma vahendusel eluaseme soetamine. Eelkõige Tallinna mitte-eestlastest vastanud peavad kinnisvaraturgu kõrge konkurentsiga alaks.

Küsitluse põhjal hinnati tuntuimaks kinnisvarafirmaks Ober Haus.

Viimast tunnustati ka kui meeldivaimat ja mainekaimat kinnisvarabürood. Uuringu põhjal väib järeldada, et kinnisvarafirma mainekuse määramisel peetakse esmatähtsaks ettevõtte üldist tuntust ja kättesaadavust peetakse tähtsaks kättesaadavust ja üldist tuntust.

Ober Hausile järgnesid Uus Maa (plussid ? arenev ettevõte ja soodne hinnatase), Arco Vara (töötajate asjatundlikkus ja kompetentsus) ning Pindi Kinnisvara (laiaulatuslik ja paindlik teenuste pakkumine, paindlikkus ja kliendisõbralikkus).

Kinnisvarafirmade teenuste kasutanutest valis selleks kõige sagedamini Ober Hausi (17% vastanutest), järgnesid LVM Kinnisvara (5%), Pindi Kinnisvara (5%) ja Landlord (5%).

Küsitleti kokku 1100 inimest vanuses 18?65 eluaastat, sh 404 Tallinnast ja Harjumaalt, 303 Tartust ja Tartumaalt ning 294 Pärnust ja Pärnumaalt.

Küsitluse käigus uuris Emor ka inimeste kogemusi kinnisvarafirmade poolt pakutavate teenuste kasutamisel ning nende hinnangut teenuse kvaliteedile. Selgus, et kinnisvarafirmade kaasamine kinnisvaratehingusse on viie aasta taguse ajaga oluliselt suurenenud. Sagedasemad teenused on kinnisvara hindamine ning eluaseme ostmine või müümine.

Sellise suundumuse üks põhjus on suurenenud usalduse kasvu kinnisvarafirmade suhtes. Suuremad kinnisvarafirmad on viimastel aastatel hakanud rohkem tähelepanu pöörama teenuste kvaliteedi parandamisele ning töötajaskonna professionaalsuse suurendamine. Seda tingib kasvõi asjaolu, et aastatega on paljud kinnisvaratehingud, aga ka klientide nõudmised läinud komplitseeritumaks. Kinnisvarafirmades töötavate maaklerite kompetentsust ning usaldusväärsust peaks suurendama 2001. aasta algusest käivitunud kinnisvaramaaklerite atesteerimine.

Teine põhjus kinnisvarafirma poole pöördumiseks on asjaolu, et järjest rohkem hindavad inimesed aega, mis kulub tehingu sooritamiseks. Objekti müümise korral peab seda tutvustama potentsiaalsetele klientidele ning selle ostmise soovi korral on vaja aega pühendada selle leidmisele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:11
Otsi:

Ava täpsem otsing