Kallas nõuab kärpeid

02. märts 2001, 08:02

Rahandusminister Siim Kallas tahab ministeeriumide baaskulusid vähendada 392 miljoni krooni võrra, et luua tehniline reserv riigile kui tööandjale tekkida võivate kulude katteks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kallas saatis ministeeriumidele ringkirja, paludes kõigil järgmise aasta eelarve projekti tehes silmas pidada seda, et baaskulusid tuleb vähendada kolme protsendi võrra.

Kulude kärpimisel vabaneb 392 miljonit krooni, mida rahandusministeerium nimetab tehniliseks reserviks. Järgmisest aastast käivitub tööõnnetus- ja kutsehaiguskindlustus ning töötuskindlustus, millega lisandub nii tööandjatele kui töövõtjatele lisakoormus.

?Tehnilisest reservist saab näiteks katta need kulud, mis nende seaduste jõustumisel riigile kui tööandjale tekivad,? selgitas rahandusministeeriumi riigihalduse osakonna juhataja Taavi Veskimägi. Ta lisas, et uute õigusaktide vastuvõtmisel ja eurointegratsiooni protsessis lisandub riigile pidevalt uusi ülesandeid ja seega tuleb ka nende täitmiseks praegusi ülesandeid täita väiksemate kulutustega.

Ministeeriumi kava kohaselt vähendatakse kõiki kulusid välja arvatud riigieelarve arvestuslikke kulusid alates pensionikindlustuse kuludest, sotsiaaltoetustest, välisabiprojektide Eesti-poolsest kaasfinantseerimisest kuni riigikogu liikme palgani.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing