Ervin Soon • 7. märts 2001 kell 16:05

Botaanikaaia asendusdirektor Veiko Lõhmus tahab Jüri Otti näha

Kuigi kaks Tallinna Botaanikaaia direktorit ei hinda teineteise juhivõimeid, väidavad mõlemad, et sooviksid teineteist lõpuks näha.

?Botaanikaaia uksed olid Oti jaoks avatud kuu aega, kuid teda ei tulnud. Sooviksin ka ise temaga meelsasti kohtuda, et botaanikaia tulevikku arutada, ? ütles Jüri Oti asemel linnavalitsuse poolt Tallinna Botaanikaaia direktoriks valitud Veiko Lõhmus.

Oti sõnul ootas ta kohtumiseks Lõhmuse kui noorema mehe initsiatiivi.

Ott on Lõhmuse juhiomadustes kahtleval seisukohal, kui tutvustab botaanikaia viimaste aastate eelarve kujunemist. Tema väitel vähenes botaanikaia eelarve nii enne tema asumist direktori kohale kui ka tänavu, kui ta enda väitel enam juhtimise juures ei olnud.

Lõhmus tõrjub asutuse sissetuleku vähenemise süüdistusi sellega, et ta tuli botaanikaaeda juhtima jaanuari lõpus, siis, kui Oti poolt koostatud eelarve oli kärpeid tegemata linnavõimude poolt kinnitatud.

Botaanikaaed saab oma sissetulekud põhiliselt linnaeelarvest ning omatuludest. Ott kavatseb alanud aastal kasvatada omatulusid 20% ning investeerida tiikide ja väliaedade korrastamisse. Oti sõnul on asutusel korralik arengukava.

?Olen näinud Oti arengukava - see mahub 1,5 leheküljele,? on Lõhmus irooniline.

Lõhmus ütleb, et ta on hingega endiselt botaanikaaia ja sellega tehtud plaanide juures. Ta jääb enne uue ametikoha otsimist ootama, kas linnavalitsus otsustab Oti ennistamise kohtus edasi kaevata või muul moel Otist vabaneda.

Hetkel kuum