Peeter Oja ja Hannes Võrno mängivad uues koguperefilmis

Inno Tähismaa 08. märts 2001, 17:41

«Kallis Härra Q» filmi autoril rezhissöör Rao Heidmetsal sai valmis uus koguperefilm ?Heinaloom?, milles loomapüüdjaid mängivad Kreisiraadio staarid Peeter Oja ja Hannes Võrno.

Heidmetsa sõnul sai ta tõuke koguperefilmi tegemiseks kolm aastat tagasi Kadri Kangilaski ja Toomas Tõnissoo heintest ja põhust tehtud loomafiguuride näituselt. Siis tekkiski Heidmetsal idee heinaloomad liikuma panna ja seejärel sellest film teha.

Lastefilmi peategelane on lonkav tüdruk Anu, keda kehastab Liis Varik ETV Lasteekraani laulustuudiost. Tüdruku vanemaid mänivad Piret Kalda ja Raivo Rüütel, kes enamuse filmi ajast on hambuni kipsis. Anu suurim sõber on aga suur ja kohmakas heinaloom. Seda haruldast mängukaaslast üritavad kogu aeg kinni püüda ja loomaaeda toimetada kaks juhmivõitu loomapüüdjat Peeter Oja ja Hannes Võrno. Lõpuks see neil ka õnnestub ja heinaloom satub loomaaias ühte puuri lõviga, sellega aga lugu veel kaugeltki ei lõpe.

Filmi dialoogid kirjutas Andrus Kivirähk, operaator oli Mait Mäekivi, helilooja Jüri Reinvere ja kunstnik Kaie Kal, stsenarist ja rezhissöör Rao Heidmets ise, kes plaanib filmi võtteperioodist teha ka dokumentaalfilmi.

Filmihuvilised näevad ?Heinalooma? järgmisel nädalal Kinomajas toimuvatel Eesti filmi päevadel. Teleesilinastus toimub kevadel Eesti Televisioonis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing