Maksuvaidlus mõjutab uut eelarvet

09. märts 2001, 09:57

Algava eelarvedebati keskmesse tõusevad lastetoetused, töötud, politsei, õpetajate palk ja kogu Eesti internetiseerimine, aga ka Mõõdukate ja Reformierakonna vana vaidlus maksukoormuse üle, kirjutab Eesti Päevaleht.

Reformierakonna keskne eelistus 2002. aasta riigieelarves on e-Eesti, milleks peavad järsult suurenema kulutused infotehnoloogiale. Eestil on reaalne võimalus saada kolme aastaga maailma juhtivaks internetiriigiks, leiab Reformierakond.

Kui Isamaaliit rõhutab 2002. aasta eelarves sisejulgeolekut ja õpetajate palgatõusu, siis Mõõdukad suunaksid senisest märksa enam raha töötuse leevendamiseks ning teadusele.

Isamaaliit tahaks kasvatada siseministeeriumi eelarvet, et paraneks politsei ja päästeameti olukord. Üks Isamaaliidu peaeelistusi on kohalike omavalitsuste eelarvete suurendamine koos sotsiaalkulutuste üleandmisega valdadele ja linnadele.

Sotsiaaltoetuste ja investeeringute täielikku üleandmist omavalitsustele pooldab ka Reformierakond, kelle hinnangul peaksid riigieelarvest saama raha vaid riikliku alluvusega objektid.

Mõõdukad eraldaksid tööpuuduse vähendamiseks summa, mis võrdub ühe protsendiga 2002. aasta sisemajanduse kogutoodangust (SKT). Tuleva aasta SKT juures oleks selle ettepaneku hind ligi miljard krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing