Tallinn kui linn, mis väärib investeerijate huvi

24. mai 2001, 00:00

Tallinnat on ikka teadvustatud linnana, mis vastab ettevõtja unistustele ning mis rahvusvahelise suhtlemise keskusena on toonud kaasa märkimisväärse arengu nii transiidi, kaubanduse kui turismi alal. Tallinn on edukalt taastamas talle ajalooliselt omast kvaliteeti Põhjala ühe aktiivsema äri- ja kaubanduskeskusena.

Soodne ettevõtluskliima on laiemalt seotud riigi üldise majanduspoliitikaga, mida Tallinna linn üha enam ka enda puhul aktiivselt välja reklaamib. Linna turundusstrateegia eesmärk on tutvustada meid rahvusvahelisel areenil kui madala maksukoormusega majanduspiirkonda, kus on kõrgelt haritud ja heade oskustega tööjõud. Samuti teadvustab linn investoritele Eesti soodsa majandus - ja maksupoliitika olulisi aspekte: ettevõttesse suunatud investeeringute pealt tulumaksu puudumist, välisriikide kodanike võimalust maa ostmiseks, kui ka asjaolusid, et siin on arenenud infrastruktuur ning soodne ja läbipaistvat ELi direktiividega ühtlustuv seadusandlus.

Kindlasti on Tallinna konkurentsieeliseks ka geograafiline lähedus välisturgudele ja doonorriikidele ning arvestatav ekspordipotentsiaal.Tallinna kui atraktiivse investeerimispaiga tutvustamiseks ning välisinvesteerijate huvi äratamiseks korraldab Tallinna Ettevõtlusamet 7-8. juunil Tallinnas rahvusvahelise investeerimiskonverentsi ?The City in Motion ? New Opportunities in Estonia?s Innovative Capital?.

Korraldaja taotlus, lisaks majanduskeskkonna tutvustamisele, on pakkuda konkreetseid projekte, mida esitletakse vastavates paneelides.

Linn ootab konverentsile investoreid, kellel on huvi arendada ettevõtlust Tallinnas, finantsinstitutsioonide esindajaid, kes rahastaksid välisprojekte, välissaatkondade ja ettevõtjate - organisatsioonide esindajaid, kes vahendavad kontakte ja informatsiooni, aga samuti Eesti ettevõtjaid, kes otsivad välispartnereid konkreetsetele projektidele.

Hetkel on juba registreerunuid Soomest, Rootsist, Norrast, Lätist, Saksamaalt, Austriast, Suurbritanniast, Itaaliast kui ka sellistest meie jaoks eksootilistest riikidest nagu Jaapan ja Bangladesh.

Tallinlane on aastasadu osanud kaubelda ja olnud aktiivne ettevõtja ning seeläbi ka linn ise olnud oluline kaubanduskeskus ja igast ajastust sammu võrra ees. Seetõttu jääb lootus ja tahtmine, et Tallinna investeerimiskonverentsist saab iga-aastane kohtumispaik erinevatele huvipooltele ning kasu jagub nii investeerijatele, ettevõtjatele kui ka linnaelanikule.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:32

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing