Saartele praamijärjekordi hetkel pole, probleemseks saab tagasitulek

Raimo Ülavere 22. juuni 2001, 13:04

Saaremaa Laevakompanii sõidutab nädalavahetusel reisijaid nii suurte kui väikeste laevadega ja vajadusel ööpäevaringselt; praegu ei ole järgekordi ei Virtsu ega Kuivastu sadamates, kinnitas kompanii infojuht Postimees OnlineŽile.

«Laevu on pandud käima nii palju kui meil neid üldse vee peal seisab,» rääkis kompanii infojuht Anne Saar. Tema sõnul käivad väikesed laevad ilma graafikuta ja nendele ei ole ka broneeringuid tehtud.

Suurte praamide pinnast on Saare sõnul broneeritud 60 protsenti. Viimased broneeringud on Saare sõnul praegu Virtsust Kuivastusse suunduvale liinile kella 2 ks öösel. Ta lisas, et broneeringud on tasuta nii kella 1 kui 2-sele reisile. Vajadusel tehakse veel lisareise.

Virtsu ja Kuivastu vahel sõidavad Regula ja Viire. Hiiumaa ja mandri vahel sõidavad Ofelia ja Scania.

Saar tõdes, et mandrilt saartele saamisest keerulisem on tagasitulek. «Kui kõik tahavad pühapäeval kella 17 ja 19 vahel tagasi tulla,» sõnas ta. Hetkeseisuga on viimased broneeringud Kuivastust väljuvale praamile kella 1-ks pühapäeva öösel.

Lisaks topelttasustamisele riigipühadel töötamise ajal on kompanii nõukogu Saare sõnul oma ligi 200 töötajat ka eraldi meeles pidanud. Saar ei soovinud täpsustada, millise preemia töötajad puhkepäevadel ületunnitöö eest saavad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing