XXL pankrotiseisus, omanikud valmis raha juurde panema

Inno Tähismaa 19. november 2001, 11:50

Arvutifirmast Pennu välja kasvanud IT-firma AS XXL, mille esimese poolaasta käive oli 3,3 mln krooni ja kahjum 3,4 mln krooni, võlgneb maksuametile kokku 5,6 miljonit krooni.

Esimese poolaasta seisuga oli XXLi omakapital 4,5 mln krooniga negatiivne, kusjuures äriseis ei kajasta üle 2 miljoni kroonist vaidlusalust maksuvõlga, mille osas käib XXL maksuametiga kohut.

Äriseisu järgi oli XXLi võlg maksuametile 2,7 miljonit krooni, aasta tagasi oli võlg 1,1 mln krooni.

XXLi juht Arho Anttila ütles, et selline olukord enam pikalt jätkuda ei saa ja omanikud on valmis lähiajal raha juurde panema. Ta ütles, et ta ei saa öelda, millal, kuna XXL on börsiettevõte.

Anttila ütles, et suur osa võlast on pärit XXLi eelkäijalt Pennult ja see võlg on vaidlusalune alates 1998. aastast.

Anttila ütles, et võlad on tekkinud sellest, et aasta jooksul on kassavoog olnud negatiivne. Ta polnud nõus ütlema, kas XXL on praegu jooksvalt kasumis või millal on kavas kasumisse jõuda. Anttila sõnul jõudis ettevõtte kassavoog plussi nüüd, kuigi plaanide järgi pidi see toimuma aasta algul.

Äriseadustiku järgi peab ettevõtte omakapitali olema suurus vähemalt 50% aktsiakapitalist. XXLi aktsiakapitali suurus on 25 miljonit krooni, mis tähendab, et bilansi alusel on vaja ettevõttesse juurde panna 17 mln krooni. Anttila sõnul saab hakkama vähemaga, kuna ettevõtte äriseis on kokku pandud koos tütarettevõtetega. XXLi enda korrastamiseks piisab Anttila sõnul teoreetiliselt 2 miljonist kroonist.

Maksuameti andmetel oli XXLi tulumaksu võlg oktoobri seisuga 73 000 krooni, käibemaksuvõlg 2,1 mln krooni, sotsiaalmaksuvõlg ligi miljon krooni ja intressivõlg 1,7 miljonit krooni.

XXLil on juuni lõpu äriseisu järgi vara 14,6 mln krooni ja kohustusi 19,1 mln krooni eest. Suurim võlausaldaja on Nordea Pank 7-8 miljoni krooniga. Muudele pankadele XXL võlgu pole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing