Ülo Toomsalu • 21. november 2001 kell 7:11

Pankrotte jääb Eestis järjest vähemaks

Kui mullu kuulutati Eestis välja 457 ettevõtte pankrot, siis tänavu 19. oktoobriks oli maksejõuetuse tõttu olnud sunnitud oma tegevuse lõpetama 354 firmat, selgub Krediidiinfos valminud uuringust, kirjutab Postimees.

Kõige enam läks pankrotti kuni 10 miljoni kroonise aastakäibega ettevõtteid.

Mullusega võrreldes on kõige suuremad erinevused pankrotistunud ettevõtete tegevusvaldkondades. Kui 2000. aastal oli kõige pankrotiohtlikum tegevusala mäetööstus, kus aastaga oli oma tegevuse sunnitud lõpetama 2,44 protsenti firmadest, siis tänavu läks samas valdkonnas pankrotti vaid 1,3 protsenti firmadest.

Kõige pankrotiohtlikumaks tegevusalaks on tänavu saanud aga elektrienergia, gaasi- ja veevarustusega tegelemine, sest seal on pankrotti läinud firmade osakaal 5,49 protsenti.

?Enamasti on see tingitud väiksemate kohaliku tähtsusega firmade pankrottidest, mitte niivõrd suurfirmadest,? lausus Krediidiinfo finantsuuringute projektijuht Anne-Ly Ots.

Pankrotiohtlikuks tegevusalaks on ka ehitus ja töötlev tööstus, kus pankrotistunud firmade osakaal on vastavalt 3,52 ja 3,31 protsenti.

Kõige ohutumaks tegevusalaks on aga tervishoid ja sotsiaalhooldus, kus pankrottide osakaal on vaid pool protsenti. Üldse pole pankrotti läinud aga riigi- ja haldusasutused.

Maakondadest kuulutatakse kõige enam pankrotte välja Raplamaal, kus on 1706 ettevõttest tegevuse lõpetanud 68 firmat ehk 3,99 protsenti. Arvuliselt on kõige enam pankrotte välja kuulutatud aga Harjumaal. Et seal on registreeritud ka kõige rohkem firmasid, on likvideeritud ettevõtete protsent vaid 1,38.

Hetkel kuum