25. jaanuar 2002 kell 13:30

Börsiülevaade: investorite huvi koondus Eesti Telekomi ümber

Kui nädala alguses jätkus investoritel silmi vaid Hansapanga aktsia jaoks ning neljapäeval kõigi liideraktsiate jaoks, siis täna oli tähelepanu koondatud Eesti Telekomi aktsia vastu.

Üle saja tehinguni küündinud kauplemise tulemusena lõpetas väärtpaber ainsana põhinimekirjas tõusvalt, sulgudes 77,75 kroonil ehk 0,3% kõrgemal kui päev varem.

Viimase kaheksa kuu kõrgeima tasemeni kerinud Eesti Telekomi aktsia aitas tõsta Tallinna börsil tehtud tehingute koguarvu 243ni. See on kõrgeim tulemus pärast möödunud aasta 5. oktoobrit, mil samuti oli Eesti Telekom just see, mis kauplemisaktiivsust tõstis ning väidetavalt väikeinvestorite ostujõu mõjul kiiresti üle 60 krooni joone tõusis.

Tänane aktsia käive, mis ulatus samuti viimase kaheksa kuu kõrgeima tasemeni, annab aluse oletada välismaise ostujõu olemasolu.

Tavapäraselt Euroopa telekomisektori liikumisi järginud väärtpaber rikkus oma tõusuga täna reeglit, kuna välisturud on täna kaotanud Ericssoni neljanda kvartali majandustulemuste tõttu olulise osa tõusust, mida eile aitas oma majandustulemustega luua Nokia.

Ülejäänud aktsiaturg oli rahulikum.

Kaheksanda järjestikuse tõusupäeva rikkus täna endal ära Hansapanga aktsia.

Kuigi väärtpaberi hinnanoteeringud näitasid päeva jooksul kosumist, lõpetas aktsia päeva 0,1% langusega tasemel 184,50 krooni. Nädalaga tuli see-eest kokku korralik 6,2%ne tõus.

Veidi andis järgi ka eile oma neljanda kvartali majandustulemustest raporteerinud Norma <GR#EE.NORMA> aktsia, sulgudes 59,70 kroonil ehk 0,8% madalamal kui päev varem.

Eile oma kvartalitulemused samuti avaldanud Baltika <GR#EE.BAL> aktsiatega tehti enam vähem arvestatav tehing 34 krooni tasemel. Viimase nelja kuu eest makstud kõrgeim aktsiahind jäi ka väärtpaberi tänaseks sulgemishinnaks.

Hetkel kuum