Ülo Toomsalu • 28. veebruar 2002 kell 6:14

Pärnu linn lõpetab Vallikääru haldajaga rendilepingu

Pärnu linnavalitsuse majandusosakond saatis Vallikääru haldavale ASile Bermuda Management teate rendilepingu ennetähtaegse lõpetamise kohta ja kavatseb kevadeks peopaigale uue haldaja leida, kirjutab Pärnu Postimees.

Linnavalitsuse majandusosakonna juhataja Mait Talvoja põhjendas sammu sellega, et Bermuda on jätnud mitu olulist rendilepingu punkti täitmata.

Lepingu kohaselt oleks firma pidanud korrastama Vallikääru vastavalt muinsuskaitsealastele tingimustele.

?See oleks pidanud tehtud olema juba 1996. aastaks, kuid selgub, et muinsuskaitsest pole isegi tingimusi võetud,? rääkis Talvoja.

Samuti nägi leping ette, et Bermuda tellib 1996. aastaks vallikraavi puhastamise projekti, seegi on tegemata.

Täidetud on lepingu punktid varikatuse ja esinejatele garderoobide ja du?iruumide rajamise kohta.

Talvoja tunnistas, et peopaiga koristamisega on samuti alatasa häda. ?Alati on linn pidanud sekkuma, et Vallikäär pärast pidu puhtaks saaks,? ütles ta.

Talvoja lisas, et Vallikäärus on viimasel ajal vähe üritusi toimunud. ?Ikka on olnud probleeme, näiteks müra tõttu.?

Eile populaarsele peopidamiskohale pilgu heitnud Talvoja ütles, et koht näeb talvel eriti armetu välja: suvel ei hakanudki silma, et näiteks varikatuse metallpostidelt on värv peaaegu maha koorunud.

Majandusosakonna juhataja tunnistas, et linn on olnud halb peremees, sest pole oma vara seisukorda kontrollinud. Kümne aasta eest sõlmis lepingu Bermudaga kultuuriosakond, majandusosakonnale tuli leping ja sellega seonduv asjaajamine üle möödunud aastal.

?Kui nad on nõus lepingut kohe lõpetama, siis teeme selle ära ja saame asjaga edasi minna,? arutles Talvoja. ?Aga kui nad nõus ei ole, siis ootame 1. juunini.?

Hetkel kuum