?Keegi ei takista detailplaneeringu tegemist, aga sellesse jäävad ehitised peavad lähtuma muinsuskaitse eritingimustest,? sekundeerib Kaia Sarnet. Pall läheb edasi oponentide kätte, kellest domineerib terve edasise ürituse vältel Aswegat esindav Harry Ots.
?Oleme seisukohal, et sellisel dokumendil pole kohta õigusruumis,? teatab Ots mitte just väheemotsionaalselt hinnangu kvartali tsoneerimiskava ja hoonestamistingimuste kohta. Ta viitab mullu suvel linnaga sõlmitud lepingule, millega Aswega sai detailplaneeringu koostamise õiguse oma krundil. Samuti märgib Ots, et kruntide ehitusõigust ja muid kurja juureks kujunenud dokumendis nimetatud tingimusi tohib määratleda ainult detailplaneeringus. Isegi säärane arutlemine ümmarguse laua ääres nagu eile toimus kesklinnavalitsuses olevat ette nähtud ainult detailplaneeringu kehtestamise korras. ?Linn püüab teadlikult eksitusse viia krundiomanikke.?
Sarnet rahustab, räägib sellest et avaldatud kava on informatsioon ning pragune aeg informatsiooni edastamiseks. Ta lubab, et laekunud proteste arvestatakse dokumendi edasise menetlemise etappides.
Sõna saab arhitekt Andres Alver, üks Rotermanni kvartali tsoneerimiskava autoritest. Aswega nelik istub seljaga Alveri poole, kui too lausub, et antud kavaga kehtestab linn teatud piirangud, milleks on tal õigus olemas. ?Linnal on kohustus tegeleda oma ruumi kujundamisega,? tõdeb arhitekt.
Edasine ajab ilmselt kvartali krundiomanikel harja punaseks, arhitektide rivist seina ääres kostab, et tegu on paljuski pretsedendiga ? kui linn ei suuda olla omas kodus peremees, kui ta nüüd kaotab, siis kaotab ta paljudes kohtades.
Merko esindaja Aivar Kempi pikka juttu ei tee, toetab vaid Aswega väljendatud õiguslikku seisukohta. Kempi pakub, et vaidlusalust dokumenti võiks käsitleda kui informatsiooni võimaliku kvartali lahenduse kohta. ?Läbirääkimisõigus peab ka kinnisvaraarendajatele jääma,? toob ta välja ettevõtjate murelapse.
Paistab, et eri positsioonid on enam-vähem välja öeldud. Siiski mitte, järgneb väike arhitektidevaheline ?käesurumine?. Aswega delegatsiooni kuuluv Ülo Peil, kelle koostatud Mere puiestee ja Viru väljaku nurga detailplaneering näeb ette kõrghoone ja parkla rajamist, räägib muu hulgas sellest, et Rotermanni-kavas pole käsitletud sidet ümbritsevate piirkondadega ning vaja oleks terviklahendust
Samuti Peil teeb ettepaneku et taotletav 24meetrine kõrgusepiirang kvartalis võiks Viru hotelli poolses otsas ikkagi tõusta, sest muidu läheb linnaruum tasakaalust välja ? kohe üle tee tõuseb vastu 72meetrine Viru hotell.