23. aprill 2002 kell 14:40

Leedukalt leitud tabletid osutusid psühhotroopseks aineks

Ikla piiritollipunktis möödunud neljapäeval Leedu kodanikult avastatud suur kogus tablette sisaldavad psühhotroopset ainet.

Ekspertiis näitas, et avastatud 10000 tabletti (kokku ligi 1,7 kilogrammi) sisaldavad uinutit, millest ravimiameti andmeil võib tekkida sõltuvus. Seda eritisiis, kui kasutada neid koos alkoholiga. Antud aine puhul loetakse suureks koguseks 0,15 grammi puhast ainet. Leedukalt avastatud tabletikogus sisaldas kokku psühhotroopset ainet 10 grammi. Tolliameti uurimisosakond on juhtumi uurimiseks alustanud kriminaalmenetlust ning tablettide salakaubaveolt tabatud leedukas on võetud vahi alla.

Ikla tollitöötajad avastasid koos kahe kaaslasega Rootsi sõita kavatsenud Leedu kodaniku Kestutise (sünd. 1978) juurest tabletid möödunud neljapäeva õhtul kell 17.40. Läbipaistva teibiga kinni pandud kilepakend tablettidega oli peidetud mehe nahktagi voodri vahele.

Kestutis seletas toona tolliametnikele, et ostis tagi mõned päevad tagasi turult ning kuigi oli märganud juba siis mügarikku tagi voodris, oli selle siiski otsustanud osta, kuna see talle väga meeldis.

Edela TI juhataja Marek Helmi sõnul on tablettide avastamine mitu kuud kestnud põhjaliku analüüsi ja täpsema töö eesmärgistamise ning õige profileerimise tulemus. Avastamine toimus rutiinse tollikontrolli käigus, ilma eelinfota. 'Koostatud on riskiprofiilid, mille alusel väga suure läbitavusega Ikla tollipunktis erinevaid sõidukeid selekteeritakse ning kontrolli suunatakse,' lisas Helm.

Hetkel kuum