Viktoria Korpan • 19. juuni 2002 kell 11:26

Tänasest töötab Pärnu lõbustuspark

Pärnu lõbustuspark alustas tänasest tegevust, pidulikult avatakse lõbustuspark juuni lõpus.

Lõbustuspargi rentniku OÜ Fennatrade üks omanik Margus Kaasik ütles Raadio Pärnule, et hetkel on pargis kokku 11 atraktsiooni. Neist vaid vaateratast pole tööle pandud, see ootab veel tehnlist kontrolli. Ülejäänud atraktsioonides saavad suvepealinna elanikud ja külalised tänasest osaleda.

Pidulikud avapidustused toimuvad järgmisel nädalavahetusel, siis on park end sisse töötanud.

Kaasik kinnitas, et tegemist on kogu pere lõbustuskohaga, kus tegevust leiavad nii väikesed kui suured. Uutest atraktsioonidest on lisandunud 2 kummimaailma nn hüppekindlused ja konnajärv, kuhu lastakse täna õhtul ka vesi sisse. Kaasiku sõnul pole park klassikaline tivoli, vaid koht kus lapsed saavad eelkõige ise tegutseda ja luua. Näiteks konnajärves aerutab pisipõnn ise konnadega, vesi on 30 sentimeetrit sügav ja mingit ohtu ei ole. Uute atraktsioonide puhul püütakse hoiduda elektri jõul töötavatest seadmetest, et oleks ohutum.

Pärnu linn andis Rannapargis asuvad lõbustuspargi atraktsioonid tasuta kasutamiseks OÜ-le Fennatrade neljaks aastaks kuni 2006.aasta septembrini. OÜ kohustus lepingu järgi parki investeerima miljon krooni.

Kaasik rääkis, et praegu on pargi uuendamisse kulunud juba 800 000 krooni ja mõned tööd ja ideed on veel pooleli. Täielikult tuleb kava kohaselt juurde ehitada veel teine bassein, kuhu tuleb krokodilliralli, ning sisepõlemismootoriga autodega velodroom.

Firma teiste osanikega lepiti kokku, et lisaks lubatule investeeritakse Pärnu lõbustusparki 500 000 krooni. Kokku läheb pargi uuendamine maksma 1,5 miljonit krooni.

Kaasik lisas, et suve jooksul arendatakse parki pidevalt edasi. Samuti on plaanis mõned atraktsioonid talvelgi tööle jätta, et kulutatud raha tagasi teenida.

Hetkel kuum