Ülo Toomsalu • 19. juuni 2002 kell 7:24

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Tolliameti peadirektori konkurss kukkus läbi, sest peafavoriit, audiitor Leon Jankelevit? loobus viimasel hetkel pakkumisest ning teist kandidaati, Tallinna tolliinspektuuri endist juhti Toomas Udu ei soovitanud väidetavalt kaitsepolitsei.

Toompeal hinnalisest kinnistust ilma jäänud Brunhild Dorothea Tiesenhausen hindab kahju suuruseks varasema 10 miljoni asemel 40 miljonit krooni, selgus kinnistupettuse võimaldanud notar Sirje Rõõmu süüasja arutamisel eile Tallinna linnakohtus.

Paljud Tallinna kesklinna elanikud kannatavad stressitekitava müra all, pika aja jooksul võib see põhjustada peavalusid, närvilisust või unehäireid.

Postimees:

Uue põlvkonna reisidokumendi peavad endale välismaale sõites muretsema nii 30aastased vanemad kui ka nende aastane põngerjas, sest seaduseaugust hoolimata keeldub kodakondsus- ja migratsiooniamet lapse andmeid vanemate passi trükkimast.

Sotsiaalminister Siiri Oviir sidus eilsel Keskerakonna juhatuse istungil ravikindlustuse seaduse eelnõu otseselt oma ametikohaga kinnitades, et lahkub ministri kohalt juhul, kui erakonna juhatus kavatseb eelnõu lõpphääletuse nurjata.

Lisaks sellele, et riigitellimuse kava ülikoolidele hilines enneolematult kaua, ei too see ka oluliselt rohkem tudengeid prioriteetsetele erialadele nagu arvutiteadused, nentis Tallinna Tehnikaülikooli õppeprorektor Jakob Kübarsepp.

Tallinna abilinnapea Anders Tsahkna (Reformierakond) on asunud vedama kava anda eraõiguslikule sihtasutusele tasuta üle ligi 900 ruutmeetrit linna kinnisvara, opositsioon näeb selles aga linnavara kantimist võimaldavat pretsedenti.

Hetkel kuum