Ülo Toomsalu • 8. juuli 2002 kell 8:22

Sakala: Naabreid häiriv Viljandi raamatukogu ehitaja on ajahädas

Viljandi uue raamatukogu ehitusel ajahätta jäänud ja ümberkaudseid ettevõtteid häiriv Facio Ehitus vahetas juuni keskel välja projektimeeskonna.

Raamatukogu ehituse järelevalvaja Vello Rausi sõnul venisid lammutustööd, sest ehitusfirma ei kasutanud piisavalt tööjõudu, kirjutab Sakala.

'Maht oli 20 mehele, ehitusel töötas aga ainult kuni kaheksa meest,' nentis ta. 'Seepärast kulus lammutamisele ettenähtud kuu aja asemel tegelikult kaks kuud.'

Samuti on ehitusfirma alltöövõtjad palju muret põhjustanud uue raamatukogu läheduses tegutsevatele firmadele, kellest enamik on kauplused või teenindusettevõtted. Kogu ehituse kestel on loomakliiniku, maniküürijate, juuksurite ja poepidajate tegevus häiritud olnud: ehitajad on võtnud keset päeva ette hoiatamata ära nii vett kui elektrit, lammutustööde käigus on lõhutud telefoni- ja turvasüsteemide liinid.

Tulevase raamatukogu taga asuvat loomakliinikut pidav Piia Vilu ütles, et tema töö segamine algas kohe ehituse algul: 'Kolin ja mürin on veel arusaadavad, aga kivitükid tõsteti otse maja koridori nii, et läbi ei pääsenud,' kurtis ta.

Raamatukogu naabruses asuvad ettevõtted rendivad äriruume Harri Koiksaarelt, kelle hinnangul on häiritud umbes kolmekümne inimese töö. Kõige rohkem ärritab Koiksaart, et ehitajad ei küsinud luba eramaa kasutamiseks.

Rausi arvates on kahjude tekkimises süüdi madal töökultuur. 'Neli korda on objektil ära lõhutud veetrass ja see on häirinud vee tarbijaid,' tõi ta näiteks.

Et Facio Ehitus jäi lammutustöödega ajahätta, vahetas ta kolm nädalat tagasi välja objektil töid juhtivad inimesed. Uueks objektijuhiks määratud Raul Vassus rääkis, et kui tema juuni keskel tööle asus, siis oli lammutamine alles kestnud. Praegu käib ehitus kõigil korrustel ja lammutamine on lõpetatud. 'Katusetööd on lõpukorral, samuti valatakse vundamenti juurdeehitusele, ' ütles ta.

Vassuse sõnul on nüüdseks koostatud uus ajagraafik, mille järgi saab töö valmis augusti lõpuks.

Hetkel kuum