12. juuli 2002 kell 8:22

Tehnoloogiaaktsiad vedasid USA aktsiaturu taastumist

Tehnoloogiasektori aktsiad nagu Intel vedasid eile õhtul USA aktsiaturu viie aasta madalamalt tasemelt taastumisele.

Mõned aktsiad on nii madalale kukkunud, et inimesed on ühe maaklerfirma sõnul väga närvilised, kuid aeg ajalt siiski ostavad aktsiad.

Kolme languspäeva järel tõid investorid taas raha tehnoloogia aktsiatesse, mis viis Nasdaqi <GR#US.^IXIC> 2,11 protsenti üles 1374,43 punktile. S P 500 indeks <GR#US.^SPC> tõusis 0,75% 927,37 punktile.

Dow <GR#US.^DJI> ei suutnud tõusu kaasa teha ravimitootja Bristol-Myers Squibb pärast, kes on föderaalvõimude uurimise all käibe bluffimise pärast. Dow kukkus 0,14 protsendi võrra 8801,53 punktile.

Ravimitootja Bristol-Myers Squibb aktsia <GR#US.BMY> kukkus 4,49 protsendi võrra 22,11 dollarile.

Päeva lõpu tõusule aitas kaasa kolm aastat häälekalt turu languse eest hoiatanud investeerimispanga Morgan Stanley üks tippstrateege Barton Biggs, kes ütles, et temas hakkab üha enam võtma võimu tõusumeeleolu, sest aktsiad kukuvad aina madalamale. Tema hinnangul pole enam aeg aktsiad müüa.

Tõus oli kitsapõhjaline. NYSEl edestasid langevad aktsiad tõusjaid suhtega 5 : 3 ja Nasdaqil 4 : 3. Kauplemisaktiivsus oli suur ? Nasdaqil leidsid uue kodu enam kui 2,28 miljardit aktsiat ning NYSEl 2,1 miljardit aktsiat.

Inteli aktsia <GR#US.INTC> tõusis 8,57 protsendi võrra 18,25 dollarile, vedades endaga kaasa kogu pooljuhitootjate sektori.

'Sektor paistab olevat ise tekitanud hinnaralli,' ütles Needham Co. analüütik Dan Scovel. 'Ma arvan, et inimesed veavad kihla, et asjad ei lähe enam hullemaks ja ootavad tõusu. Samas ei näe mina piisavalt tõusupotentsiaali.'

Kvartalikasumist ja kasvanud käibest teatanud Yahoo aktsia <GR#US.YHOO> tõusis 5,99 protsendi võrra 12,92 dollarile. Maaklerfirma Merrill Lynch börsu rõõmu ei jaganud, andes aktsiale haruldase vähenda/müü-soovituse keskpikas perspektiivis. Põhjuseks on kahtlused firma kasvu suutlikkuses.

Hetkel kuum