Heidit Kaio • 25. september 2002 kell 8:14

KredEx pakub sundüürnikele lahendust

Sihtasutus KredEx loodab võimaldada tagastatud eluruumide üürnikele laenu uue eluaseme soetamisel madalama omafinantseerimise määraga

Käesoleval nädalal sõlmib KredEx pankadega kokkuleppe.

KredExi tagatisega on sellise eluasemelaenu omafinantseerimise määr tavapärase 34 protsendi asemel 10 protsenti.

Valitsuse 7. mai otsuse alusel eraldab riik KredExile tagastatud eluruumide üürnike laenutagatise sihtfondi 15,2 mln krooni, mis jäi kasutamata erastamisest EVP laenudeks eraldatud vahenditest.

Tagastatud eluruumide üürnike laenutagatis kutsub pikaajaliselt investeerima oma kodu loomisesse neid elanikke, kes senini elavad üürnikena õigusjärgsetele omanikele tagastatud majades.

KredExi käendust saavad kasutada kõik tagastatud eluruumides elavad üürnikud üle Eesti.

Tagatist saavad taotleda tagastatavate eluruumide üürnikud, kes kasutasid tagastamisele kuuluvat eluruumi üürilepingu alusel seisuga 20. juuni 1991 ning nendega koos kuni üürniku surmani või laenutaotlemise ajal koos elavad täisealised perekonnaliikmed, kes on Eesti kodanikud või omavad Eestis alalist elamisluba.

KredExi tagatise abil langeb omafinantseeringu nõue 10 protsendini ostetava eluaseme väärtusest. Laenu saab võtta maksimaalselt 30 aastaks, aga mitte pikemaks ajaks kui laenuvõtja pensioniikka jõudmine.

Sihtasutuse tagatistasu on 3 protsenti tagatise summast, mis tasutakse ühekordse maksena.

Eestis elab ligikaudu 20 000 leibkonda, kes on sundüürnikud, umbes 3000 neist elab Tallinnas.

Hetkel kuum