16. oktoober 2002 kell 22:00

Pea ees, tundmatus kohas vettehüppamine polegi alati halb

Eesti suurima paberite hulgimüügifirma ASi MAP Eesti juhatajat Külli Meistrit on tema ootamatute pööretega eduteel edasi viinud julgus esmapilgul kõige võimatumana näivaid väljakutseid vastu võtta.

Esimene aasta oli paberiäris ikka väga keeruline, sest valdkond oli mulle täiesti uus. Samas sisetunne ütles, et ma saan sellega hakkama. Nii ka läks.

Paljud Eesti tippjuhid kurdavad inspiratsiooni ja väljakutsete vähesuse üle. Mis Teid inspireerib?

Paberiäri on väga huvitav ja see inspireeribki. Varem piirdusid minu teadmised paberist valge A4-ga. Tegelikult on paberit tuhandeid sorte ja igav pole kunagi hakanud. Väljakutsete üle ma praegusel ametikohal küll kurta ei saa. Selle kuue aasta jooksul, mis ma siin töötanud olen, on juba kolm korda omanikud vahetunud.

Milliseid isiksuseomadusi peate juhina oma tugevaks küljeks?

Olen järjekindel ja tulemusele orienteeritud, ma ei ole autokraatne juht. Arvestan alati ka teiste arvamusega. Samuti oskan ma meeskonna tööle panna ja see on väga tähtis, sest iga inimese tööpanus on oluline.

Kas olete ametialase edu nimel pidanud isiklikus elus paljust loobuma?

Ei ole, kuigi tuleb tõdeda, et töö nõuab palju komandeeringus viibimist. Mulle see sobib, kuna olen loomult aktiivne inimene. Isegi minu peaaegu täiskasvanud lapsed ütlevad vahel, et mine juba komandeeringusse, muidu sa elad selle aktiivsuse meie peal välja.

Eesti tippjuhid on enamasti mehed. Kas naisjuht on raske olla?

Minu arvates on rumal liigitada juhte mees- ja naisjuhtideks, kuigi tippjuhid on tõepoolest enamasti mehed. Olulised on sinu võimed ja teadmised. Samas ei saa eitada, et soost on mulle juhiametis olnud nii kasu kui ka kahju. Samas olen julgenud alati väljakutsed vastu võtta ja soovitan suuremat pealehakkamist teistelegi naistele.

Milline on olnud Teie karjääri säravaim hetk?

Kordaminekuid on olnud päris mitmeid. Kõige kõrgemalt hindan ise seda, et ma suutsin kaks paberifirmat, Modo Paperi ja Amerpapi ühendada kasumlikuks ettevõtteks MAP. Muidugi polnud see ainult minu teene, vaid me tegime seda kogu kollektiiviga koos. Minu näite varal võib öelda, et pea ees, tundmatus kohas vettehüppamine polegi alati halb.

Millised on tippjuhina Teie suurimad nõrkused?

Ma ei tea, kas see on otseselt nõrkus?Juhina ma usun inimestest pigem head kui halba ja vahel maksab see ennast kätte.

Millisel kohal on Teie elus töö?

Kõige tähtsam on mulle minu laste hea käekäik ja pärast seda tulebki järgmiseks kohe töö.

Mis oli algaja juhina kõige raskem?

See, kui ma algaja juhina pidin hakkama juhtima suurt tiimi ja tõestama ennast erialal, mis oli mulle täiesti võõras. Muidugi olin Eesti Televisioonis toimetajana harjunud vastutama, et meeskond töötaks ja saade eetrisse jõuaks, aga nii suure tiimi juhtimine tundus algul keeruline ning hirmutav.

Mis aitab tagasilöökidega toime tulla?

Ennekõike minu lapsed. Raskel hetkel on oluline ka meeskonnatunne ja kolleegide ning ülemuste toetus.

Tänapäeval on kõige olulisem olla konkurentsivõimeline. Mida teete konkurentsis püsimiseks?

Üritan pidevalt õppida? see on ainus võimalus. Olen lõpetanud Tartus ajaloo ja hiljuti kaitsesin Tartu Ülikoolis magistrikraadi ärijuhtimises. Praegu imestan isegi, et kuidas ma pingelise töö kõrvalt seda kõike jõudsin.

Olete teinud oma karjääri jooksul suuri kannapöördeid. Kas kavatsete tulevikus veel eriala vahetada? Ära kunagi ütle ?ei iial??Tegelikult eriala ma ilmselt vahetada ei kavatse ja uut töökohta välja valinud pole. Samas aga minu aktiivsuse juures pole ma sugugi kindel, et ma praeguselt ametikohalt kunagi pensionile lähen.

Who knows?

Autor: Edith Kiilmaa

Hetkel kuum