Silva Männik • 28. oktoober 2002 kell 9:31

Kolm panka reklaamivad ühiselt kaardimakseid

Esmaspäeval käivitub Hansapanga, Ühispanga, Sampo Panga ja Pankade Kaardikeskuse läbi aegade suurim ühisprojekt ?Maksa kaardiga!?.

Koostööprojekti eesmärgiks on edendada Eesti pangandusturgu, tutvustades elektroonilist maksmisviisi kui kaasaja sobivaimat lahendust, teatas Pankade Kaardikeskus.

'Need inimesed, kes kaardiga maksma on harjunud, kasutavad seda makseviisi väga aktiivselt. Mõned kliendid ei ole kaardiga maksmise plusse - eelkõige mugavust ja turvalisust - enda jaoks veel avastanud,' rääkis Pankade Kaardikeskuse tegevdirektor Raivo Tinn ühisprojekti mõttest.

Uuringufirma Emori poolt läbi viidud uuringu põhjal eelistab suuremate ostude eest pangakaardiga maksta ligi kolmandik leibkondadest. Aasta tagasi eelistas sellist makseviisi vaid 17% leibkondadest.

Septembri lõpu seisuga on kommertspangad Eestis kokku välja andnud üle miljoni deebet- ja krediitkaardi. Eesti Panga statistika põhjal saab oktoobri alguse seisuga kaardiga maksta ligi 6600 kaupluses ja teenindusasutuses.

?Maksa kaardiga!? projektiga käib kaasas reklaamikampaania. Jõuludeni loositakse kaardiga maksjate vahel iga nädal välja 1000 krooni.

Hetkel kuum