Ülo Toomsalu • 11. november 2002 kell 6:17

PM: Kaitseväe kopter maandus Tallinnas Russalka juurde

Eile õhtul tekitas Tallinnas Pirita teel sõitnud autojuhtides segadust Russalka juurde haljasribale laskunud õhujõudude helikopter Robinson R44.

Liikluspolitsei rühmaülem Vahur Djakov ütles, et viibis parasjagu näitusepaviljoni juures avariipaigal, kui tema juurde tuli õhujõudude naispiloot ja palus abi helikopteri leidmiseks, kirjutab Postimees.

?Ta ütles, et neil on probleem, sest nende kopter on maandunud kusagil Russalka lähedal ja võibolla segab liiklust,? vahendas Djakov. ?Sõitsin kopterit otsima ja leidsin selle Russalka juurest mere äärest.?

Hädamaandumise teinud kopteri naissoost piloot oli startinud mõni hetk varem Eesti Näituste halli eest parklast, kus kopter oli vaatamiseks väljas isadepäeva rahvapeol. Hommikul oli õhusõiduk vaatamata lumesajule kohale lennanud ning pidi õhtul naasma Ämarisse.

Kaitseväe avalike suhete osakonna lipnik Uku Arold ütles, et kopteriga Robinson R44 oli kõik korras ja lend algas plaanipäraselt, kuid pilooti sundis maanduma ootamatult alanud lumetuisk. ?Põhjatuule ootamatu pagi tõi kaasa lumetormi ja sundis kopteri maanduma,? kirjeldas Arold. Selleks hetkeks oli kopter jõudnud juba mere kohale ja pidi tagasi tulema. Aroldi sõnul tõusis kopter hiljem taas õhku ja maandus Lillepaviljoni ette parklasse, kus jäi ootama transpordiks vajalikku treilerit.

Hetkel kuum