Kaja Koovit • 13. november 2002 kell 9:23

Philip Morris jännis kasumiootuste täitmisega

Philip Morris hoiatas eile, et kontsernil on konkurentsi tõttu probleeme järgmise aasta kasumiprognoosiga ning kukutas nii aktsiat ligi 14%.

Marlboro sigarettide tootja tõdes, et kasumiprognoosi täitmisega jäädakse jänni, sest odavad importsigaretid on turu üle ujutanud.

Philip Morrise <GR#US.MO> finantsjuht Dinyar Devitre lausus, et täpsemad järgmise aasta prognoosid esitatakse koos selle aasta majandustulemustega jaanuari lõpus.

Varem ootas ettevõte tulevaks aastaks teenitava kasumi kasvu 8?10% aktsia kohta.

Devitse kinnitas, et selle aasta kokkuvõttes oodatakse jätkuvalt 3?5% kasumi kasvu, mida veavad head tulemused välisturgudel. Samas on ka seda ootust juba septembri lõpus langetatud. Varem prognoosis kontsern selleks aastaks 9?11% kasumi kasvu.

Philip Morrise uudisele järgnenud 14% aktsiahinna langus näitab, et USA tubakatööstusele avaldavad survet kõrged aktsiisimäärad, nõrgenev majandus ja võltstooted, edastas Washington Post Reutersi uudist.

Tavaliselt on Philip Morris olnud esimene, kes hindu tõstab ning teised tootjad on seda sammu järginud, kuid praegu seisavad tootjad silmitsi tõsiasjaga, et raskete aegade tõttu eelistavad tarbijad odavamaid tooteid.

'Ma pole sugugi kindel, et Philip Morris suudaks praegust keskkonda arvestades tuleval aastal edukalt toodete hinda tõsta,' lausus Merrill Lynchi tubakatööstuse analüütik Martin Feldmann.

Hetkel kuum