Ülo Toomsalu • 14. november 2002 kell 8:56

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Kirjanike Liidule kuuluvas majas asuv kirjastuse Kupar raamatupood kolib 10. veebruariks välja, kuna on rahalistes raskustes.

Lisaeelarvest haiglatele eraldatud raha ja senisest oskuslikum majandamine võimaldavad aasta lõpus teha plaanitud operatsioone ega sunni ravi järgmise aasta algusesse lükkama.

Hoolimata sellest, et 40% Eesti leivatööstusest kuulub välisomanikele, on tarbijate konservatiivne maitse jätnud tootevaliku samalaadseks. Müüdavamad on traditsiooniliselt Leiburi Kirde sai ja Tallinna peenleib.

Eile koostati Tallinna Soojusele elamuühistu Edu maksmata raha katteks Ümera 6 arestitud korterite hindamisakt, kuid elanikud pole hinnaga nõus.

<b>Postimees:</b>

Parteide surve saada parlamendivalimisteks oma nimekirja häältepüüdjaks seni apoliitiliseks jäänud maavanemad on muutunud nii tugevaks, et Pärnumaa juht Toomas Kivimägi kavatseb teatada ajalehe kaudu oma keeldumisest astuda mis tahes erakonda.

Tänavune sügis tõi Tallinna liiklusse lisaks varem tuntud kitsaskohtadele uued ristmikud, mille tipptundidel ummistavad äärelinnas või lähivaldades suve jooksul jõudsalt kasvanud uusasumite elanike autod.

Uuel aastal 15protsendilist alampalga tõusu oodanud õpetajatele koidab 2003. aasta riigieelarves vaid 8protsendiline tõus.

Sotsiaalminister Siiri Oviir taganes ajutiselt kavast muuta sotsiaalhoolekande seadust nii, et toimetulekutoetuste määramisel loetaks kuni 24aastased õpilased ja tudengid vanemate ülalpidamisel olevaks.

<b>SL Õhtuleht:</b>

Eile hommikul peeti Tallinna lennuväljal kinni ameeriklane, kelle pagasis oli mürsk. ?Ta oli selle antiigipoest ostnud ja üritas suveniirina koju viia,? teab Tallinna politsei esindaja.

<b>Pärnu Postimees:</b>

Pärnu linna kalmistute hooldaja leidmiseks korraldatud riigihange tekitab firmades rangete nõudmiste tõttu vastuseisu, osalejad on kahtlustanud lepingu kättemängimist tööde senisele tegijale Minu Vara Läänele.

<b>Sakala:</b>

Viljandimaal kasvab jõudsalt marutaudijuhtumite arv ning kui aasta algupoole jäid haigeks peamiselt koerad ja kassid, siis suve lõpust nakatuvad tõppe rohkem veised.

Hetkel kuum