Inno Tähismaa • 25. november 2002 kell 10:28

Ühendministeeriumi ruumide rendileandja tunneb, et on varba peale astunud

Ühendministeeriumile möödunud nädalal uued ruumid rentinud OÜ Egico juht Toomas Kapsta tunneb, et on kellelegi tõsiselt varba peale astunud.

Egico Eesti juht Toomas Kapsta ütles, et vaatamata turul tekkinud eri kahtlustele oli majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga rendileppe sõlmimine täitsa puhas. Tema sõnul mingit altkäemaksu andmist ei toimunud. Ta ütles, et tunneb, et on kellelegi tõsiselt varba peale astunud.

Kapsta ütles, et ei karda, et Tallinna linn keelab esialgu hotelliks kavandatud Harju 9 hoone ümberehitamise bürooks. Kuigi Tallinna linnaarhitekt Ike Volkov on seadnud ilma loata ehituse jätkumise kahtluse alla, ütles Kapsta, et praegused lammutus- ja ettevalmistustööd oleks tulnud teha ka hotelli puhul. Kapsta ütles, et hotellitube pole hoonesse veel ehitama hakatud, käimas on pika ja kitsa maja keskele valgus?ahti rajamine. Tema sõnul saab praegusi töid teha olemasoleva loa alusel.

Kapsta ütles, et Egico andis 1. novembril linnavalitsusele sisse taotluse ehitusloa muutmiseks, et rajada hoonsesse bürooruumid. Kapsta sõnul peaks taotlusest olema teadlik ka linnavalitsus. Ta lisas, et loa muutmise taotlus oli üks rendilepingu sõlmimise eeltingimusi.

?Oo ei, issand jumal,? kommenteeris Kapsta kuuldusi, et Egico maksis rendilepingu saamiseks altkäemaksu. Tema sõnul pole Egico omanikel, Soome puidufirmal Egico Finland ja laevafirmal Imperial Shipping Company sellist raha, mida Eesti ametnikele maksta. Kapsta ütles, et võib selguse huvides lasta teha telefonikõnede eristused, et kuuldusi ümber lükata. ?Ma loodan, et Eesti vabariik on õigusriik,? lisas ta.

Hetkel kuum