Viktoria Korpan • 28. november 2002 kell 10:39

Kõnekaardiga räägib kolmanik EMT ja Tele2 klientidest

Kõnekaartide kasutajad moodustavad umbes kolmandiku nii Eesti suurima operaatori EMT kui ka suuruselt teise mobiilifirma Tele2 Eesti klientidest.

ASi Tele2 Eesti turundusdirektor Toomas Tiivel ütles, et Itaalias kasutab kõnekaarti üle 90 protsendi kõigist mobiiltelefonikasutajatest.

'Meie sõsarfirma, Rootsi operaatori Comviq klientidest kasutab kõnekaarti 70%, Lääne-Euroopa keskmine näitaja on 63 protsenti,' rääkis Tiivel. 'Põhja-Ameerikas ja Aasias on ülekaalus aga lepingulised kliendid, kõnekaartide kasutajaid on alla viiendiku.'

Tiivel ei oota kõnekaardi osatähtuse suurt kasvu uute mobiilifirmade tulekuga Eesti turule. 'Kõnekaardi osatähtus kasvab pidevalt, mingi väike kasv võiks olla tingitud uute tegijate tulekust, aga ei usu, et nad saadavad korda midagi enneolematut,' sõnas ta.

Tele2 (tollal Q GSM) oli esimene mobiilsideoperaator, kes hakkas pakkuma kõnekaarti 1998. aasta veebruarist. Maailmas oli esimene kõnekaardipakkuja Saksamaal aastal 1995.

Tele2 ei avalikusta oma klientidenumbrit, kuid hinnanguliselt on ettevõtte käes 30 protsenti turust ja Tele2 mobiilsideteenuseid kasutab 248 000 klienti.

Hetkel kuum