6. veebruar 2003 kell 7:21

USA börsid: Powelli kõne jättis turud peata

USA börsid lõpetasid eile pärast USA välisminister Colin Powelli ÜRO ees peetud esitust Iraagi massihävitusrelvade kohta kerge langusega.

Dow Jones tööstuskeskmine lõpetas päeva 7985 punktil ehk 0,4% miinuses. Peamiselt tehnoloogiasektori aktsiate liikumist kajastav Nasdaqi koondindeks andis järele sama palju, lõpetades päeva 1301 punktil.

Ehkki Powell püüdis satelliitfotode ja lindistatud telefonikõnede abil tõestada, et Iraak varjab massihävitusrelvi puikles Iraak sellele vastu ning eitas süüdistusi.

?Ehkki börsid tõusid Colin Powelli tõestusmaterjalide peale ei suutnud ta muuta ÜRO seisukohta ning seetõttu pöörasid turud arvatavasti ka langusse. Turg jätkab tõenäoliselt kõikumist niikaua kui julgeolekunõukogu võtab (sõja suhtes) seisukoha,? ütles uudisteagentuurile CBS The Williams Capital Group USA väärtpaberite kauplemise ülem Stephen Carl.

Jeffries and Co turuanalüütik Art Hogan soovitas investoril teha mitte midagi, enne kui sõja kohta pole rohkem teada.

Goldman Sachs asepresident Robert Hormats sõnul näitas Powelli kõne aga seda, et USA sõda Iraagiga on nüüd virtuaalne paratamatus, kuid samas tõi see investoritele uue hulga ebakindlust juurde.

Hetkel kuum