Peeter Raidla • 12. veebruar 2003 kell 7:27

Lääne-Tallinna Keskhaigla saab endiste haiglate vara endale

Tänase Tallinna linnavalitsuse istungi üks päevakorrapunkte on vara üleandmine aktsiakapitali sissemaksena Lääne-Tallinna Keskhaiglale.

Lääne-Tallinna Keskhaigla omandusse lähevad Merimetsa haigla, Pelgulinna haigla Nõmme haigla, Meremeeste haigla, Wismari haigla ja Väike-Õismäe polikliiniku likvideerimisel järele jäänud põhivara (hooned välja arvatud) ja käibevara ühtekokku 24,3 miljoni krooni ulatuses. Koos sellega kaasnevad aga ka kohustused kogusummas 14,9 miljoni krooni ulatuses.

Eelnõu seletuskirja kohaselt on tegu kvaliteetse tervishoiuteenuse osutamiseks hädavajaliku varaga, mille endised haiglad on omandanud omavahendite arvel. Lisaks läheb Lääne-Tallinna Keskhaigla kätte ka rahalisi vahendeid 1,34 miljoni krooni ulatuses.

Meremeeste haigla ja Nõmme haigla kinnisvara läks Lääne-Tallinna Keskhaigla omandusse juba selle asutamisel augustis 2001.

Ühtekokku suureneb nüüd ASi Lääne-Tallinna Keskhaigla aktsiakapital 10,962 miljoni krooni võrra. Seni oli aktsiakapital 70 miljonit krooni.

Hetkel kuum