21. veebruar 2003 kell 9:30

Ettevõtete vahelised laenud vabastatakse käibemaksust

Ettevõtete vahelisi laene (saadud intressi) käsitatakse alates 1. aprillist maksuvaba käibena, sõltumata sellest kes on raha laenaja.

Raha üleandmisel ja väärtpaberite võõrandamise osas hakatakse käsitama kõiki maksukohustuslasi võrdsetel alustel.

Senini olid maksuvabad krediidi- ja finantseerimisasutuse poolt osutatavad teenused, mis on nimetatud rahandusministri määruses. Alates 1. aprillist on KMS § 18 lg 1 p 5 uue redaktsiooni kohaselt maksuvaba ?teenus krediidiasutuse seaduse § 6 lg 1 p 1, 2, 4-8, 10-12 ja 14 nimetatud tehingute ja toimingute teostamiseks?.

Käibemaksuseaduse muudatusest kirjutab 25. veebruari Ärikoolituse rubriigis Maksuameti peadirektori nõunik Sirje Pulk.

Hetkel kuum