Ülo Toomsalu • 11. november 2003 kell 7:04

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Kaks kolmandikku elanikest tahab, et riik maksaks kõigile lapsevanematele võrdset vanemapalka, selgus Eesti Päevalehe tellitud TNS Emori üle-eestilisest küsitlusest.

Kaitseminister Margus Hanson allkirjastas eile märgukirja, milles nõuab Tartu ratsaspordiklubi lahkumist endise Raadi sõjaväelennuvälja territooriumilt, mida ratsasportlased nimetavad reformierakondlaste kättemaksuks.

Juhul, kui riik ei toeta laevafirmat Tallink järgmisel aastal saja miljoni krooniga, võib ettevõte halvenenud konkurentsitingimuste tõttu võtta Tallinna?Helsingi liinilt maha oma lipulaeva Romantika.

Eesti Konjunktuuriinstituudi korraldatud uurimusest toidukaupade jaehindade kohta Euroopa pealinnades selgub, et kõige odavamad hinnad on Varssavis. Tallinnas on toidukaup 25?35 protsenti kallim kui Poola pealinnas.

Postimees:

Sündimus peab Eestis suurenema ligi kaks korda ning naiste ja meeste keskmine eluiga peab jõudma Euroopa tasemeni, seab eesmärgiks rahvastikupoliitiline strateegia, mille ettevalmistamist rahvastikuminister täna Riigikogus tutvustab.

Eesti Energial on lootust lüüa Saksa energiagiganti E.ON Energie AG Leedu elektrivõrkude erastamistehingus, kus parim pakkuja selgub tõenäoliselt täna.

Tööstused ja kaupmehed peavad looma organisatsiooni, mis hakkab tulevikus tegelema pakendite tagatisraha haldamisega, sest vastasel juhul võivad kaupmehed hakata selle pealt teenima.

Erafirma plaanib tuleva aasta märtsist Tallinna kesklinnas liikuma panna kümme velotaksot, mille ligi meetri laiusesse ja kolme meetri pikkusesse kabiini mahuvad ära pedaaliv juht ja kaks reisijat.

SL Õhtuleht:

Ekspeaminister Siim Kallas annab homme intervjuu Briti meediakompanii BBC menukale programmile «HARDtalk» ja räägib Eesti tulevikulootustest ning meie suhtumisest Venemaasse.

Hetkel kuum