2. detsember 2003 kell 13:49

Börsiülevaade: Kalevil majandustulemustel oodata kiiret paranemist

Eile 15,9 mln kroonisest I kvartali kahjumist teatanud Kalevil on oodata tugevat majandusaasta lõppu.

Kalev loodab käimasolevas kvartalis näidata positiivseid majandustulemusi ja saavutada 2003/2004 aasta kogulõikes samasuure kasumi kui eelneval kahel aastal.

See tähendab, et majandusaasta viimase üheksa kuuga (kestab 2004. aasta 30. juunini) loodab firma teenida umbes poolesaja miljoni krooni suuruse kasumi.Kuna möödunud aasta sama pikka perioodi jooksul teenis magusatootja 27,7 mln kroonise kasumi, siis tähendab see ligi 100% edasiminekut.

Taaskäitunud tootmist, tugevat brändi, uute toodete lisandumist ja aktiivset kinnisvara tegelemist arvestades võib see isegi õnnestuda.

Tänase börsipäeva suurimaks tegijaks oli 130 mln kroonist päevakäivet näidanud Hansapanga aktsia, mis tõusis 1,6%, tasemeni 305,11 krooni (19,50 eurot).

Viimase nelja päevaga paarkümmend krooni tõusnud aktsia on taas kerkinud hinnani, mis oli tal mitmeid kuid vastupanutasemeks, kuid kust väärtpaber siiski novembri keskel läbi kukkus.

Kuna Euroopa ja USA börsid on viimastel päevadel teinud uusi viimaste aastate rekordtasemeid ja Hansapanga aktsia on Tallinna börsi aktsiatest tavaliselt kõige kiiremini ja adekvaatsemalt reageerinud välisturgude meeleolule, siis võib olla aktsia tõusu konks ka seekord välisturgudes.

Uue rekordilise tasemeni jõudis täna Saku Õlletehase aktsia, sulgudes väikese alla 10tuhande kroonise tehingu kaasabil 90,75 kroonil.

Hetkel kuum