2. detsember 2003 kell 10:57

Pooljuhtide sektor rakendatud Euroopa börse vedama

Pooljuhtide sektor on rakendatud täna Euroopa börse üles vedama. Kuigi tõusuprotsent jääb 0,1-0,2% piiresse on turud jõudnud 2003. aasta rekordtasemeni.

iSuppli Corp andmeil ulatub sel aastal pooljuhtide müük maailmas 178,4 mld dollarini ehk 14% kõrgeima numbrini kui aasta eest, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.

Analüüsifirma sõnul seisab liidrite hulgas Saksa Infineon Technologies AG, millelt oodatakse selleks aastaks 34,6% käibekasvu.

Viimatimainitu aktsia oli keskpäevaks kosunud 1,3%, tasemeni 12,39 eurot.

Mobiiltelefonidesse pooljuhte tootva ARM aktsia oli samaks ajaks tõusnud 2,5%, tasemeni 134,75 penni.

Jõudu on endas leidnud ka pooljuhtidele seadmeid tootev ASML Holding NV, mis tänu uutele tellimustele loodab oma tellimuste portfelli käimasolevas kvartalis kasvatada.

Kompanii aktsia on tõusnud 16,14 euroni ehk 0,9%.

Täna oma tulemused avaldanud Vivendi Universal SA on kosunud 0,7% ning jõudnud selle aasta kõrgeima tasemeni 19,56 euroni. Maailma suurimat muusikafirmat enda käes hoidva kompanii kvartalitulem tõusis möödunud aasta 1,23 mld euro suurusest kahjumist 131 mln eurose kasumini, mis on Bloomberg News küsitluse põhjal üle 300 mln euro parem tulemus kui analüütikud keskmiselt ootasid.

Vivendi hea tulemuse taga oli telekomi, maksulise televisiooni ja meelelahutusdivisjoni tugevus.

USA tööstussektori novembrikuu tugevate näitajate ning eilse International Paper kõva aktsiatõusu varjus on täna hästi liikunud Soome metsanduskontsernide UPM-Kymmene ja Stora Enso aktsiad. Mõlemad olid keskpäevaks paari protsendi jagu plussis.

?Euroopa turud jälgivad pimestatult USAd ja ignoreerivad nõrgenevat dollarit, millel mõju ei või avalduda küll kohe kui järgmises kvartalis kindlasti,? ütles Gert de Mesure firmast Delta Lloyd Securities.

Dollar vajus eile euro vastu ajaloo madalaimale tasemele, mis mõjub negatiivselt dollaritsooni eksportivatele eurotsooni kompaniidele.

Hetkel kuum