Peeter Stamberg • 4. detsember 2003 kell 22:00

Seli ostis aktsiaid keelatud ajal

Estiko nõukogu esimehele Neinar Selile kuuluva Rondami osalus on Estikos 26. novembril suurenenud 89,97 protsendilt 93,70 protsendile, selgus HEX Tallinna poolt avaldatavast olulise osaluse statistikast.

Börsi reglemendi kohaselt ei või emitendi juhatuse ja nõukogu liikmed, prokurist ja audiitor, samuti nende lähikondlased teha tehinguid emitendi väärtpaberitega oma nimel ja huvides või vahendaja kaudu aja jooksul, mis algab nädal enne aruandeperioodi lõppu ja lõpeb aruandeperioodi aruannete avalikustamise päevale järgneval päeval.

Estiko aruandeperiood lõppes 30. septembril ja üheksa kuu majandustulemused avalikustati börsile 27. novembril. Seega jäid Rondami ostutehingud keelatud perioodi sisse.

Neinar Seli ütles, et ei tea midagi sellest, nagu oleks ta ostnud aktsiaid keelatud ajal. Ta ütles, et ei oska kuidagi ostutehingut kommenteerida.

Seli firma ostis aktsiaid, mil ühe aktsia hind oli 13,37 krooni, praeguseks on aktsia hind tõusnud 16,27 kroonile. Ostetud aktsiate väärtus on kasvanud 660 000?670 000 krooni.

Uudise peale teatas ettevõte eile õhtul börsile järgmist: nimetatud tehing põhines osapoolte vahelisel eellepingul, mille täitmise viimane tähtaeg langes kahetsusväärselt perioodi, mil AS Estiko ei olnud veel avalikustanud oma käesoleva aasta üheksa kuu majandustulemusi. Samas oli aktsiate ostu-müügi eelleping sõlmitud juba ajal, mil Tallinna börsi reglemendis tulenevat piirangut polnud, mistõttu ei osanud pooled ka sellega arvestada.

Estiko juhatus kinnitas, et tehingut ei saa käsitleda siseinfol põhinevana, sest kvartaalsed vahearuanded esitatakse börsi infosüsteemi kaudu enne, kui need lähevad tutvumiseks ettevõtte nõukogule.

Hetkel kuum