Peeter Raidla • 5. jaanuar 2004 kell 8:20

Krediidipank muutis oma maksekaardi tingimusi

Alates 1. jaanuarist muutis Krediidipank oma klientidele sularaha väljavõtmise pangaautomaatidest soodsamaks.

Kõik Krediidipanga pangakaardi valdajad, kes on jooksval kuul tasunud kaardiga kauplustes ja teenindusettevõtetes vähemalt 1000 krooni eest kuuluvad nn Boonus klubisse ning saavad järgmisel kuul piiramatu arv kordi võtta sularaha kõikidest pangaautomaatidest Eestis ilma teenustasuta.

Krediidipanga klientidele säilib võimalus võtta pangakontorist sularaha välja kuni 5000 krooni päevas ilma teenustasuta.

Pangakaardi kasutamise statistika näitab, et maksekaarti kasutataksegi peamiselt kauplustes maksmiseks ning sularaha väljavõtmine automaadist on maksekaardil pigem tugifunktsioon.

Maksekaarti peamine eesmärk on tagada raha kasutamise suurem turvalisus ja maandada sularaha kaasaskandmisega seotud riske. Maksekaardi eesmärk on võimaldada klientidel ilma sularahata kaupade ja teenuste eest maksta.

Sularaha väljavõtmisel soodustust pakkuvasse Krediidipanga Boonus klubisse kuuluvad endiselt ka kõik eraisikust maksekaardi valdajad esmase kaardi väljastamise kalendrikuul ja sellele järgneval kalendrikuul. Maksekaardi väljastustasu Krediidipangas puudub.

Boonus klubisse mittekuulujatele on sularahaautomaadist raha väljavõtmise tasu 20 krooni iga tehingu kohta senise 17 krooni asemel. Ristkasutusega automaatidest sularaha väljavõtmise teenuse omahind, mis tuleb pangal kanda, on 17 krooni.

Hetkel kuum