Ülo Toomsalu • 9. jaanuar 2004 kell 6:15

PM: Aura veekeskus kaotab külastajaid

Tartu veekeskus kaotab konkurentidele külastajaid, mis asutuse juhi Tiia Teppani sõnul võib sundida hindu tõstma ja külastajaile ajapiire seadma.

Mullu kogus Aura veekeskus 346 455 külastajat, mis on 22 020 võrra vähem kui esimesel täistööaastal, kirjutab Postimees.

Läinud aasta juulis oli veekeskus garantiiremondi tõttu külastajaile suletud, kuid ka juulit arvestamata näitab aasta külastusstatistika langust enam kui 1700 inimese võrra.

Tunamullu märtsis kogus veekeskus rekordilised 42 403 külastajat, möödunud aastal aga jäi 40 000 kuukülastuse piir ületamata.

Külastusstatistikast ilmneb selgelt, et kui ujula kasutajaid tuleb tasapisi juurde, siis tuntavalt kaotab külastajaid veepark, mis 2001. aasta oktoobris veekeskuse avamise ajal oli Eestis esimene.

Nüüd on konkurent ka Keilas ja kohe tulemas Pärnus. Ka uudsuse moment, mis algusaegadel külastajaid meelitas, on nüüdseks kadunud.

Arvud näitavad, et 2001. aasta viimasel kolmel kuul käis veepargis üle 31 000 veerõõmude nautija, aasta hiljem oli neid umbes kahe tuhande ja kaks aastat hiljem nelja tuhande võrra vähem, teatas veekeskuse turundusjuht Marilin Kroon.

Mullu maksis veekeskus linnale renti 4,7 miljonit krooni, tänavu rehkendatakse vaid kolme miljoniga ning rohkem kui paarisaja tuhande krooni suurusest kasumist keskus Tiia Teppani sõnul unistada ei julge.

Juhataja tunnistas, et mõne aasta pärast võib veekeskus rendi maksmise asemel hakata hoopis linnalt dotatsiooni vajama.

Hetkel kuum