PM: Kallas saab ilmselt homme eurovoliniku kandidaadiks

14. jaanuar 2004, 07:58

Peaminister tahab homsel istungil saada valitsuse heakskiidu Reformierakonna esimehe Siim Kallase esitamiseks Euroopa Komisjoni voliniku kandidaadiks.

Viimane tõke Kallase teelt kadus esmaspäeval, kui Parts vestles telefoni teel Euroopa Komisjoni presidendi Romano Prodiga ja sai Kallase sobivuse kohta positiivse vastuse, kirjutab Postimees.

Peaminister on eurovolinikust eelistanud seni teiste erakondadega rääkida mitteametlikult, pitsatiga paberiteta, sest konfidentsiaalsust on nõudnud ka Prodi oma detsembrikuises kirjas palvega leida Eestist voliniku kandidaat.

Rahvaliidu arvamuse küsimiseks kohtus Parts läinud nädalal Rahvaliidu esimehe Villu Reiljaniga ja teatas talle soovist esitada eurovoliniku kandidaadiks Kallas. Lepiti kokku, et kui Rahvaliit on Kallase vastu, teatab Reiljan sellest hiljemalt möödunud reedeks. Sellist teadet polnud eilseks tulnud.

Rahvaliidu teabenõuniku Agu Uudelepa sõnutsi pole Rahvaliit eurovoliniku kandidatuuri asjus ametlikult seisukohta võtnud.

Vastavalt Prodi soovile on valitsusel aega Euroopa Komisjoni voliniku kandidaadi esitamiseks 1. veebruarini ja algselt plaaniski peaminister oma ettepaneku teatavaks teha alles 29. jaanuari istungil, aga eilseks oli Parts juba ümber mõelnud.

Valitsusallikate väitel on kiirustamise üheks põhjuseks soov ennetada võimalikke avalikke rünnakuid Kallase vastu. Toompeal ja eriti Stenbocki majas leviva oletuse järgi on Kallase vastased lekitamas ajakirjandusse Reformierakonna esimehe vastaseid materjale, et nurjata tema esitamine Euroopa Komisjoni voliniku kandidaadiks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. November 2009, 00:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing