Liis Kängsepp • 14. jaanuar 2004 kell 11:22

Domina Tallinna hotellide majandusaasta tegevuskasum oli 15,6 miljonit

Domina Tallinna hotellide Ilmarine ja City eelmise majandusaasta tegevuskasum oli kokku 15,6 ja käive 33,8 miljonit krooni, teatas ettevõte.

Tallinna vanalinnas asuva Domina City hotelli 2002. aasta detsembris alanud ja eelmise aasta novembris lõppenud majandusaasta tegevuskasum oli 11,9 ja käive 20,1 miljonit krooni.

Domina hotell Ilmarine sai 2003. aasta novembris lõppenud majandusaastal 13,7 miljoni krooni suuruse käibe juures 3,7 miljonit krooni tegevuskasumit.

Domina hotelliketi Balti riikide ja Ida-Euroopa regiooni juhataja Aare Jaanuse sõnul on Domina hotelli Ilmarine veidi tagasihoidlikum tulemus tingitud aktiivsest ehitustegevusest, mille käigus investeeritakse hotelli juurdeehitusse kokku 70 miljonit krooni ja suurendatakse numbritubade arvu kolm korda. Laienduse tulemusena kasvab hotelli numbritubade arv 152-ni.

Domina hotelli Ilmarine uue osa I etapp valmis eelmise aasta oktoobris ja on külastajatele avatud. Selle ehitusmaksumuseks kujunes umbes 40 miljonit krooni. Lisandus 58 uut numbrituba, 120-kohaline restoran Il Marine ja läbi kahe korruse ulatuv saunakompleks kamina ning mullivanniga.

Domina Ilmarine hotelli uue osa II etapi ehitusmaksumus on umbes 30 miljonit krooni ja hetkel tööd käivad, ütles Jaanus. Lisandub 48 hotellituba ja konverentsikeskus. Kogu hotellikompleks valmib selle aasta aprillis.

Domina City hotelli täituvus oli eelmisel aastal 64 ja Domina hotelli Ilmarine täituvus 45 protsenti. Sel aastal prognoosib Domina City 65 ja Domina Ilmarine 52 protsendilist täituvust.

Domina hotelliketti kuulub kokku 61 hotelli, neist kaks - Domina City ja Domina Ilmarine - asuvad Tallinnas.

Hetkel kuum